قلم نوری

سرعت انتقال اطلاعات يا RPS

RPS چیست

اگر قصد خرید قلم نوری داشته باشید، قطعاً با مفاهیم متفاوتی روبرو خواهیم شد. برای اینکه بتوانید به قلم نوری مناسب برای کسب و کار خود انتخاب کنید، باید با این معانی آشنا باشید و بتوانید بهترین گزینه از قلم‌های نوری را خریداری کنید. یکی از واژه‌هایی که ممکن است به هنگام مشاهده قلم‌های نوری با آن روبرو شوید، RPS یا حداکثر سرعت انتقال داده است.

RPS چیست؟

به هنگام مشاهده لیست مشخصات یک قلم نوری یکی از ویژگی‌های مهم قلم نوری RPS به شمار می‌رود. یک مثال برای توضیح کارکرد RPS می زنیم.هنگامی که شما قلم دیجیتال خود را بر روی سطح تبلت می کشید و یا آن را فشار می دهید و یا حتی اگر قلم را جا به جا کنید، اطلاعات بسیار زیادی باید به سیستم منتقل شود. این سرعت انتقال لحظه‌ای بسیار با اهمیت است چرا که در همان لحظه که شما خط را بر روی تبلت خود می کشید، باید این خط با مقدار زمان کمی تاخیر بر روی مانیتور شما منتقل شود و پدیدار گردد تا شما بتوانید با سرعت بالاتری خطوط بعدی خود را رسم کنید. تاخیری که در این امر به وجود می‌آید نه تنها می تواند حس نارضایتی و یا کاهش عملکرد شما را به دنبال داشته باشد بلکه در نهایت می‌تواند موجب خستگی بیش از حد شود و شما را از انجام بیشتر کار دلزده کند. به همین دلیل است که به هنگام خرید قلم نوری شما باید به این ویژگی مهم قلم توجه کنید .

خرید قلم نوری

تاثیر RPS

از جمله مهمترین تاثیراتی که می تواند RPSداشته باشد، در تدریس های آنلاین است. اگر قلم نوری شما از سرعت انتقال اطلاعات کمتری برخوردار باشد و در هنگام برگزاری کلاس های آنلاین با تأخیر در اینترنت و برخورد کنید، تاخیر اینترنت به اضافه تاخیر در انتقال اطلاعات قلم نوری سبب می‌شود تا کلاس برای خود مدرس و دانش آموز خسته کننده شود و در نهایت کیفیت مطلوبی که باید داشته باشد را دریافت نکنید و در و سبب میگردد تا هم مدرس و هم دانش آموز خسته شده و توانایی درک مفاهیم را نداشته باشد. برای اینکه بتوانید مفاهیم را بهتر به دانش آموز خود منتقل کنید لازم است در هنگام خرید قلم نوری به این نکته کلیدی بسیار توجه نمایید .

قلم نوری

برای طراحی با قلم نوری چه RPS مناسب است؟

بیشتر قلم های نوری که این روزها در بازار وجود دارد به صورت پیشرفته و مدرن هستند و دارای سرعت انتقالRPS مثبت ۲۰۰ می باشند . این سرعت تا حدودی مناسب است و بنابراین هرچه این رقم بالاتر شود عملکرد شما نیز بهتر خواهد بود. انتقال داده‌ها درواحد RPS در ثانیه معمولاً نشان داده می شود و زمانی که RPS شما بیشتر از ۲۰۰ می باشد، یعنی در هر ثانیه بیش از ۲۰۰ بار این اطلاعات از قلم نوری به سیستم شما از طریق کابل انتقال پیدا میکند .

RPS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *