قلم نوری

ميزان حساسيت به فشار قلم نوری يا Level

قلم نوری یکی از دستگاه های ورودی کامپیوتر و لپتاپ به شمار می رود که روند طراحی و کارهای گرافیکی را ساده تر می کند. استفاده از قلم های نوری این روزها بسیار رونق پیدا کرده است و به همین دلیل است که در اینجا قصد داریم تا یکی ازخصوصیات مهم قلم نوری را بررسی کنیمو برای خرید قلم نوری با عبارات متفاوتی نظیر حساسیت به فشار، حساسیت به زاویه، ابعاد سطح فعال، رزولوشن و سرعت پاسخگویی روبرو خواهیم بود. از عوامل مهمی که در کیفیت قلم‌نوری شما می‌تواند تاثیرگذار باشد می‌توان به عامل حساسیت به فشار یا Level اشاره کرد.

LEVEL چیست؟

برای اینکه بتوانید قلم‌نوری خود را انتخاب کنید ابتدا باید تشخیص دهیم که از قلم نوری خود چه‌کاربردی را انتظار دارید . زمانی که شما کاربرد مد نظر خود از قلم را تشخیص دهید می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. از خصوصیات مهمی که در قلم ها یافت می شوند می توان به خصوصیات حساسیت به فشار اشاره کرد. فشاری که توسط دست به نوک قلم و پس از آن به لپتاپ وارد می‌شود از کمترین حالت یعنی زمانی که نوک موس با پد باشد تا بیشترین حد فشار قابل تشخیص برای قلم به تعداد مشخصی اندازه‌گیری می‌شود. این تعداد بر حسب عدد با پسوند ساعت و به عنوان حساسیت به فشار قلم یا LEVEL شناخته می شود. این رقم عموماً ۱۰۲۴ سطح، ۲۰۴۸ سطح یا ۸۱۹۲ سطح در قلم های متداول از برندهای مطرح قرار می‌گیرد .

حساسیت-به-فشار-قلم-نوری

حساسیت به فشار و تاثیر در انتخاب

اگر قلم شما دارای حساسیت به فشار بالاتری باشد، دقت آن قلم در اندازه گیری فشار و ایجاد تغییر در ضخامت و رنگ خط کشیده شده بیشتر خواهد شد. باید بگوییم که حساسیت به فشار به معنای قابلیت فشار بیشتر نیست بلکه به منظور عکس العمل درست تر و متناسب با همان مقدار از فشار است . اگر بخواهیم به شیوه ای دیگر این موضوع را بیان کنیم باید بگوییم که فشار قلم بر روی پر طیف گسترده‌ای از ضخامت و تنالیته رنگی را که کشیده می‌شود امکان‌پذیر می‌کند و همین موضوع می‌تواند سبب شود که طرحی که شما ایجاد می کنید، بهتر از دیگر طراحی ها دیده شود.

سطح فشار قلم

طراحی دیجیتال و حساسیت به فشار

اگر شما به منظور طراحی دیجیتال از قلم نوری بهره می گیرید، باید بدانید که معمولاً حساسیت به فشار یا LEVEL۸۱۹۲ به شما پیشنهاد می شود که سطح حساسیت به فشار می تواند دقت در نقاشی شما را بالاتر ببرد و در نهایت کیفیت کاری بیشتری را شاهد باشید . پس باید دقت کنید که بنا به نیاز خود بهترین قلم موجود در بازار را برگزینید تا در کنار استفاده مفیدی که از قلم خود دارید بتوانید یک تصویر جذاب تر را بر روی صفحه مانیتور خود پیاده سازی کنیدو لازم به ذکر است که برای تدریس و یا کارهایی که نیاز به سطح بالایی از دقت ندارد، استفاده از قلم های نوری با حساسیت به فشار پایین تر نیز اشکالی ایجاد نخواهد کرد .

Level-در-قلم-نوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *