قلم نوری

وضوح تصوير قلم نوری يا LPI

lpi چیست

قلم نوری و پد امضا يا ماوس فضايی چيست؟

قلم نوری یکی از ابزارهای دیجیتالی مهم برای طراحی و برخی از فعالیت‌ها به شمار می رود. انواع مختلفی از قلم نوری در بازار یافت می‌شود و برندهای متنوعی برای طراحی قلم های نوری فعالیت می کنند.برای خرید قلم های نوری مطمئناً با فاکتور های متفاوتی روبرو خواهید شد. یکی از این فاکتورها وضوح تصویر یا LPI می باشد. زمانی که برای اولین بار به سراغ خرید قلم نوری برای نقاشی دیجیتال می‌روید، ممکن است یکی از کلماتی که در بخش مشخصات با آن رو به رو می شوید، LPI باشد.

LPI چیست؟

شما باید بدانید که LPI به عنوان یک عبارت اختصاری در قلم نوری، به شما چه می گوید و پس از آن است که می‌توانید یک انتخاب درست در خرید قلم نوری داشته باشید.در واقع مقداری که برای LPI در قلم نوری در نظر می گیرند، به این معنی است که چه تعداد نقطه در یک اینچ از صفحه نمایش تبلت شما وجود دارد. این در واقع کیفیت مانیتور یا صفحه نمایش تبلت شما را نشان می‌دهد و این عدد هر چه بالاتر باشد، کیفیت کار شما هم به همان نسبت بالاتر می رود.

مثال برای lpi

خطوط مربوط به LPI

در قلم نوری، هیچ خطوط نمایشگری وجود ندارد اما در عوض شما این خطوط را به هنگام ترسیم به وجود می آورید. به عبارت دیگر LPI را می‌توان به میزان نقاط و خطوطی که در یک اینچ از طرحی که با قلم رسم می کنید، نسبت دهید. هر چه LPI در قلم نوری بالاتر برود، کیفیت کار در ابعاد بزرگتر، جذاب تر خواهد بود. واحد LPI کیفیت و وضوح تصویر شما را به ما نشان می‌دهد. هر چه LPI بالاتر باشد، تراکم بیشتر خواهد بود. برای اینکه مفهوم این پیام را درک کنید کافیست یک کار چاپی که ترجیحاً LPI آن کم می باشد، با یک کار چاپی که LPI بیشتر می باشد را چک کنید. به همین راحتی شما می توانید متوجه تفاوت تغییر عدد LPI بشوید. برای اینکه بتوانید این موضوع را بهتر درک کنید، باید بگوییم که به طور مثال، LPI متون روزنامه ای در حدود ۹۰ اینچ است اما همین واحد در عکسهای جذابدیجیتالی تا ۵۰۰۰ هم رشد می کند.

خرید قلم نوری

بهترین LPI برای قلم نوری مناسب طراحی

برای خرید قلم نوری اگر شما قصد خرید قلم نوری به منظور طراحی داریدريال باید بدانید کهLPI عددشما باید بالاتر باشد چرا که اگر این عدد کم شود، می‌تواند کار شما را بی کیفیت تر نشان دهد. پس اگر عدد LPI بالاتر باشد، تراکم تصویر شما بالاتر می‌رود و در نهایت می‌تواند یک تصویر خلاقانه را برای شما به جا بگذارد و همین موضوع به جذابیت کارتان کمک می‌کند. البته برای کارهایی نظیر تدریس به خصوص تدریس ریاضی که نیاز به ترسیم اشکال و یا فرمول ها دارید، استفاده از قلم هایی با LPI بالا ضروری نخواهد بود.

قلم نوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *