موبایل

ظرفیت و عمر باتری گوشی موبایل

عمر باتری گوشی موبایل

ظرفیت و عمر باتری گوشی موبایل

mAh مخفف میلی آمپر ساعت است، که هر میلی آمپر نشان دهنده ظرفیت ذخیره کردن انرژی معادل یک هزارم آمپر در یک ساعت است. در واقع، تعداد ساعاتی که باتری در یک جریان شارژ مشخص عمر می کند. فرضا اگر باتری یک گوشی آیفون 1000 میلی آمپرساعت باشد، اگر با آن فعالیتی انجام می دهید که 100 میلی آمپر جریان شارژ مصرف می کند می توانید انتظار داشته باشید که 10 ساعت دیگر شارژ باتری گوشی تان تخلیه می شود. در حال حاضر، متوسط ​​ظرفیت باتری‌های گوشی هوشمند با حاشیه‌ای بالاتر از 3300 میلی آمپر ساعت است.  به عنوان یک قانون نانوشته، طول عمر باتری‌های لیتیوم یونی، شاید تا سه سال باشد.

طول عمر باتری گوشی

 محاسبه ظرفیت باتری موبایل به معنای اندازه‌گیری عملکرد باتری گوشی و طول عمر آن است که با چندین روش قابل اندازه‌گیری است: زمان شارژ نگهداشتن گوشی با یک بار شارژ کامل کردن، تعداد میلی‌آمپر ساعت برآورد شده توسط شرکت سازنده و تعداد چرخانه‌های شارژ تا رسیدن به پایان عمر مفید باتری. عوامل ساخت که روی عمر باتری تاثیر می‌گذارند عبارتند از نوع، تعداد و کیفیت سلول‌هایی که در باتری‌های گوشی‌های موبایل استفاده شده است. به طور کلی سلامت و طول عمر باتری با گذشت زمان و به عنوان تابعی از تعداد چرخه های شارژ مصرف شده کاهش می یابد.

طول عمر باتری گوشی

چطور عمر باتری گوشی های خود را افزایش دهیم؟

-کنترل تخلیه شارژ باتری: از آن جایی که بیشترین تخریب باتری در طول چرخه های شارژ یا دشارژ کامل اتفاق می افتد بهتر است که تخلیه شارژ باتری را در هر سیکل قبل از شارژ مجدد محدود کنید. برای مثال نگذارید شارژ گوشی تان به 0% برسد بلکه درصد شارژ آن را بین 40% تا 80% نگهدارید.

-افزایش زمان شارژ: بسیاری از گوشی های موبایل امروزی مجهز به قابلیت شارژ سریع هستند که کاربران را قادر می سازد تا به جای صرف چند ساعت، در عرض چند دقیقه گوشی خود را پرشارژ کنند. این برای زمانی که عجله داریم کارآمد است اما نباید به استفاده همیشگی از شارژهای فست شارژ عادت کنیم.

-نگهداری باتری دمای مناسب: خوشبختانه، در اکثر نقاط ایران دما در کل سال بین 0 درجه تا 45 درجه می باشد. این دقیقا همان محدوده ای است که در آن باتری های لیتیوم یونی قابلیت انباشت برای حفظ ظرفیت شارژ بهینه در طولانی مدت را خواهند داشت.

-استفاده از حالت صرفه جویی در باتری: روشنایی صفحه نمایش را کم کنید. خاموش کردن شبکه داده تلفن همراه یا محدود کردن زمان مکالمه. استفاده از وای فای نه اینترنت 4G. محتوای ویدئویی را محدود کنید. حالت صرفه جویی باتری battery saving mode را فعال کنید.

چطور عمر باتری گوشی های خود را افزایش دهیم

عواملی که تاثیر زیادی بر کاهش عمر باتری گوشی دارند:

-ویبره

-شارژ کردن اشتباه

-تبلیغات اینترنتی و گیم

-گوگل مپ و برنامه  waze

-بستن اپلیکیشن هایی که استفاده نمیکنید

-رسانه های اجتماعی مخصوصا تلگرام و اینستاگرام

افزایش طول عمر باتری گوشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *