لپ تاپ

تفاوت لپ تاپ گیمینگ با لپ تاپ معمولی چیست؟

زمانی که برای خرید لپ‌تاپ اقدام می کنید با موضوعات متفاوتی روبرو می‌شوید/ معمولاً در خرید لپ تاپ ها مهمترین مسئله‌ای که باید به آن توجه شود، کاربری لپ تاپ برای شماست. در نتیجه شما بنا به نیاز خود لپ تاپ مورد نظر را انتخاب می کنید. خیلی از کاربران ممکن است برایشان سوال به وجود بیاید که تفاوت لپ تاپ های گیمینگ با لپ تاپ های معمولی در چه می باشد لذا در اینجا قصد داریم تا در خصوص لپ تاپ های گیمینگ و معمولی بیشتر صحبت کنیم. پس با پرینتر ماهان به همراه شوید .

لپتاپ های گیمینگ با برند های مختلف

با توجه به رشد روز افزون تکنولوژی هر شرکت سازنده لپ تاپ سری های خاصی از لپ‌تاپ‌های خود را مخصوص بازی و گیمینگ ساخته اند. دلیل این امر این می باشد که لپ تاپ های گیمینگ از استقبال زیادی برخوردار بودند و اختلاف فاحش کیفیت آنها نسبت به لپتاپ های معمولی سبب شده تا افراد زیادی اقدام به خرید این مدل از لپ تاپ ها بکنند . افرادی که قصد بازی کردن با لپ تاپ خود را داشته باشند معمولاً باید لپ‌تاپ‌های را انتخاب کنند که در مقایسه با لپ تاپ معمولی کیفیت بالاتری داشته باشد. از جمله مهم ترین تفاوت لپ تاپ های گیمینگ با لپ تاپ های معمولی سرعت بالای پردازش در لپ تاپ های گیمینگ می باشد. معمولا لپ تاپ های گیمینگ به پردازنده قوی با سرعت بالا مجهز می‌شوند و همین امر سبب میگردد تا در اجرای بازی های سنگین مناسب باشند و به راحتی می توانند نرم افزار های سنگین را بدون هیچ لگی اجرا کنند.

لپ تاپ گیمینگ

استفاده از قطعات با کیفیت تر در لپتاپ های گیمینگ

در ساخت لپ تاپ های گیمینگ از قطعات بسیار باکیفیت تری نسبت به لپ تاپ های معمولی استفاده می شود. به طور مثال کارت گرافیک حافظه بهتر و کیفیت بالای تصویر از جمله مواردی است که منجر به تفاوت عمده لپ تاپ های گیمینگ با لپ تاپ های معمولی می شود. در لپ تاپ های گیمینگ شاهد فن های قوی می باشیم که سبب می‌شود تا قطعات لپ تاپ داغ نشوند و به تجهیزات آن آسیبی وارد نگردد.

خرید لپتاپ مناسب

لپتاپ خود را تمیز کنید!

پردازش های گرافیکی در لپ تاپ های گیمینگ بسیار حائز اهمیت است به همین دلیل در این مدل لپ تاپ از کارت گرافیک هایی با کیفیت استفاده می شود. فضای ذخیره سازی بالا و استفاده از فن و سیستم خنک کننده قوی از دیگر ویژگی‌هایی است که در لپ تاپ های گیمینگ بسیار مورد توجه قرار می گیرد . باتری هایی با طول عمر بالاتر یکی دیگر از تفاوت‌های مدل های لپ تاپ های گیمینگ با لپتاپ های معمولیست. باتری لپ تاپ های گیمینگ طول عمر بیشتری دارند و همینطور قوی‌تر هستند. به همین دلیل با شارژ این لب تاپ ها به راحتی خالی نمی شوند و مدت زمان بیشتری می‌توان از آنها استفاده کرد.

مناسب ترین لپتاپ برای شما

لپتاپ خود را تمیز کنید!

از آنجا که لپ تاپ های گیمری، کیفیت و سرعت بالاتری را ارائه می‌دهند، معمولا هزینه بالاتری را نیز برای شما به جا می‌گذارند اما اگر قصد انجام کارهای پیشرفته‌تر و کارهای گرافیکی را داشته باشید، استفاده از لپ تاپ های گیمینگ به شما پیشنهاد می شود. معمولاً لپ تاپ های گیمینگ برای راحت تر بازی کردن گیمرها داری کیبوردی مجهز می باشند. این کیبورد ها کلیدهای نرم و راحتی دارد و استفاده طولانی مدت از آن خستگی را به دنبال نخواهد داشت اما یکی از مشکلاتی که مربوط به لپ تاپ های گیمینگ می‌شود، سنگین بودن آن است لذا انتقال و جابجای این لپ‌تاپ‌ها کمی مشکل خواهد بود. لپ تاپ های گیمینگ می‌توانند تمام فعالیت‌های که یک نفر به لپتاپ معمولی انجام می‌دهد را بدون هیچ مشکلی انجام دهند و همین ویژگی سبب شده تا استفاده از لپ تاپ های گیمینگ برای بسیاری از کارهای معمولی نیز رونق پیدا کند اما موضوعی که قابل توجه است این است که نمی توان از لپ تاپ های معمولی برای کارهای گیمینگ و کارهای گرافیکی استفاده کرد. به همین دلیل لپ تاپ های گیمینگ برای کارهای صنعتی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. این لپ تاپ ها معمولاً کارآمدتر و مفید تر هستند و کیفیت بالاتری دارند. سرعت عمل آنها بسیار زیاد است و بسیار مفید می باشند. به همین دلیل شما می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن فعالیت‌های خود را بدون هیچگونه مشکلی انجام دهید .

لپتاپ گیمینگ یا معمولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *