وب کم

فعال سازی دوربین وب کم در ویندوز 7 8 10

فعال سازی دوربین وب کم در ویندوز 7 8 10

اکثر لپ تاپ ها و برخی از کامپیوتر های خانگی دارای وب کم هستند تا بتوانید با استفاده از آنها تماس های تصویری برقرار کنید و صدا و تصویر را در یک قالب به مخاطبین خود برسانید. با استفاده از دوربین های وبکم می توانید از برنامه های تماس تصویری مانند اسکایپ استفاده کنید و از ویدیو کال های با کیفیت برخوردار شوید و با دوستان و آشنایانتان در تماس باشید. امروزه پلتفرم های مختلفی از تماس تصویری پشتیبانی می کنند و با توجه به اینکه استفاده از این پلتفرم ها روز به روز در حال گسترش میباشد، کیفیت این پلتفرم ها هم به صورت رقابتی در حال افزایش است.

با استفاده از تجهیزات تصویربرداری معمولی نیز می توان تماس های تصویری را ایجاد کرد، اما استفاده از تجهیزات حرفه، مانند وب کم های لاجیتک، می تواند فعالیت هایی مانند تدریس، ویدئو کنفرانس و … را با کیفیت بالاتری فراهم آورد. فعال سازی دوربین وب کم در ویندوز 7، 8 و 10 با یکدیگر متفاوت است و برای استفاده از وب کم در هر یک از این سیستم عامل ها باید فعالیت هایی را انجام دهید. گفتنی است که فعالسازی بسیاری از وب کم هایی که بر روی کامپیوتر و یا لپ تاپ شما نصب میشوند بسیار ساده است و تنها با اتصال این دستگاه ها می توانید استفاده از آن را انجام دهید. با این حال برخی از وب کم ها نیاز به راه اندازی و فعالسازی در ویندوز دارند، به همین دلیل مراحل پیکربندی وب کم را مورد بررسی قرار داده ایم.

مواردی که در ادامه بررسی می کنیم :

  • فعالسازی دوربین وب کم در ویندوز 7

  • فعالسازی دوربین وب کم در ویندوز 8

  • فعالسازی دوربین وب کم در ویندوز 10

باز کردن وب کم در ویندوز 7

با توجه به ویژگی های ویندوز 7، در صورتی که درایور مورد نیاز برای فعالسازی وب کم در ویندوز 7 را روی سیستم خود نصب کرده باشید، کافی است که بر روی منو استارت کلیک کرده و کلمه دوربین را جست و جو کنید. (با توجه به اینکه زبان ویندوز انگلیسی می باشد باید از کلمه “camera” استفاده کنید). در صورتی که نرم افزار دوربین بر روی سیستم شما نصب نباشد، باید درایوری را نصب کنید که مناسب دوربین وب کم شما و سیستم مورد استفاده است. از بهترین نرم افزار های وب کم ویندوز CyberLink YouCam می باشد که می توانید از این اپلیکیشن استفاده کنید.

مراحل نصب نرم افزار وب کم ویندوز 

مرحله اول : برای دانلود این نرم افزار می توانید کلمه “دانلود نرم افزار CyberLink YouCam” را در گوگل جست و جو کنید و پس از دانلود این برنامه را روی سیستم خود نصب کنید.

مراحل نصب نرم افزار وب کم ویندوز 

در کادر مشاهده شده اطلاعاتی در مورد قوانین و لایسنس نرم افزار برای مطالعه موجود می باشد. پس از مطالعه این موارد می توانید با کلیک بر روی گزینه “Accept” وارد مرحله بعدی شوید تا ادامه فرایند ثبت نام برای شما به نمایش در بیاید.

در مرحله دوم نصب نرم افزار وب کم برای ویندوز، باید زبان برنامه و محل نصب را تعیین کنید. بهتر است تا زبان برنامه را بر روی انگلیسی قرار دهید تا استفاده از آن ساده تر باشد و برای محل نصب هم پیشنهاد می شود تا محل پیش فرض را قبول کنید تا فرایند نصب ادامه پیدا کند. پس از انتخاب مقادیر مناسب بر روی گزینه “Next” کلیک کنید.

بعد از اینکه رابط کاربری نرم افزار را مشاهده کردید، بر روی گزینه “Continue” کلیک کنید. در اینجا نصب نرم افزار دوربین وب کم ویندوز 7 به پایان رسید و در حال حاضر می توانید از این برنامه استفاده کنید.

برای استفاده از دوربین باید نرم افزار CyberLink را باز کنید. این این هنگام صفحه وب کم را که بر روی  رابط کاربری قرار دارد مشاهده خواهید کرد. برای گرفت عکس می توانید بر روی نماد دایره کلیک کنید و در صورت نیاز می توانید با استفاده از زبانه های موجود ضبط ویدیو را هم انجام دهید.

فعالسازی وب کم در ویندوز 8

با رفتن به قسمت راست صفحه نمایش در ویندوز 8، و جستجو کلمه دوربین در بخش سرچ، می توانید به آیکون دوربین دسترسی داشته باشید. بعد از کلیک کردن بر روی دوربین می توان عکاسی و فیلمبرداری را با استفاده از وب کم کامپیوتر در ویندوز 8 انجام دهید. عکاسی و فیلمبرداری در ویندوز 8 با وب کم بسیار ساده می باشد و به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

فعالسازی وب کم در ویندوز 8

فعال سازی دوربین وب کم ویندوز 10

فعالسازی وب کم در ویندوز 10 هم کار بسیار ساده ای می باشد. با استفاده از جست و جو که در کنار منو استارت ویندوز قرار گرفته است، می توانید دوربین وب کم سیستم خود را پیدا کنید. گزینه دوربین (camera) را در باکس جستجو سرچ کنید.

فعال سازی دوربین وب کم ویندوز 10

بعد از کلیک کردن بر روی آیکون دوربین، رابط کاربری دوربین وب کم ویندوز 10 برای شما به نمایش گذاشته می شود. در کادر باز شده می توانید حالت تصویربرداری را به HDR تغییر دهید و یا برای تصویربرداری، تایمر تعیین کنید.

برای گرفتن عکس بر روی نماد دوربین و برای گرفتن فیلم بر روی نماد ویدیو کلیک کنید.

همچنین برای شروع ضبط ویدیو ها می توانید از کلید دایره ای شکل تعبیه شده استفاده کنید.

جالب است بدانید در ویندوز 10، به تنظیمات عکاسی و فیلمبرداری هم دسترسی دارید و می توانید به راحتی این کار را با استفاده آیکون چرخ دنده در صفحه دوربین وب کم انجام دهید. در حالت فیلمبرداری گزینه های زیر برای تنظیم در دسترس قرار دارند :

  • Show advanced control : این گذینه دسترسی هایی پیشرفته ای را در اختیار شما قرار می دهد.

  • Photo Quality : انتخاب کیفیت تصویر با استفاده از این گزینه انجام می گیرد

  • Framing grid : شبکه بندی یا گرید بندی های فریم را در اختیار شما میگذارد تا سوژه در محل مناسبی قرار بگیرد.

  • Time lapse : با استفاده از این گزینه می توانید تایم لپس ضبط کنید

همچنین در قسمت ویرایش ویدیو نیز گزینه هایی در اختیار شما برای ویرایش تنظیمات وب کم قرار می گیرد :

  • Quality : برای تنظیم کیفیت ویدیو ها کاربرد دارد

  • Flicker reduction : گزینه ای برای کاهش لرزش می باشد

  • Digital video stabilization : این انتخاب باعث می شود تا فیلم ها به صورت پایدار تری ضبط شود

جمع بندی

در بالا فعال سازی دوربین وب کم در ویندوز 7، 8 و 10 را برای شما شرح دادیم. باز کردن دوربین وب کم در ورژن های مختلف ویندوز به سادگی انجام می گیرد. اگر به فکر خرید وبکم جدید با ویژگی های به روز هستید، بهتر است نگاهی به فروشگاه مهراگین بیندازید تا بهترین وب کم ها برای خرید در اختیار شما قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *