وب کم

افزایش کیفیت وب کم لپ تاپ – بهبود کیفیت وب کم

افزایش کیفیت وب کم لپ تاپ

اگر تصاویر وب کم شما از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند، ویدیو های تیره دانه دانه را ارائه میکنند در حالی که شرایط نوری مناسب است، باید به فکر روش هایی برای افزایش کیفیت وب کم کامپیوتر باشید. البته نیازی نیست خرید وب کم جدید اولین اولویت شما باشد. با استفاده از یک سری فعالیت ها  که در این مطلب نیز بررسی خواهیم کرد هم می توانید تا حدودی کاهش کیفیت تصویربرداری در وب کم را جبران کنید. 4 نکته اصلی برای افزایش کیفیت وب کم را در ادامه بررسی می کنیم. مواردی که در بررسی کرده ایم کمک می کنند تا کیفیت بالاتری در پلتفرم هایی مانند یوتیوب، زوم، اسکایپ و …. داشته باشید. مواردی که گفته شده بر روی تمامی وب کم های ارزان قیمت و قدیمی کارایی دارد.

بهبود کیفیت وب کم با نورپردازی مناسب

استفاده از نور های روشن و ملایم به وب کم شما اجازه می دهد تا رنگ ها را با دقت بیشتری تولید کند، تصویری با دقت بیشتر را ارائه دهد و نویز را به حداقل برساند. می توان گفت روشنایی اصلی ترین شاخص برای کیفیت تصویر برداری می باشد که در بسیاری از موارد نادیده گرفته می شود. در نظر داشته باشید که منظور ما از نور ملایم، نوری است که به صورت یکنواخت در تمامی بخش های کادر پخش شده باشد و بتواند سوژه ها را به صورت کامل در بر بگیرد.

بهبود کیفیت وب کم با نورپردازی مناسب

نور های ملایمی که به صورت یکنواخت در محیط پخش می شوند، از ایجاد سایه های شدید جلوگیری می کنند. بهترین روش برای نورپردازی نرم در هنگام تصویربرداری با وب کم، استفاده از رینگ لایت ها می باشد که معمولا سوژه را به صورت کامل نورپردازی می کنند. اگر به رینگ لایت دسترسی ندارید، بهتر است تا به فکر سرمایه گذاری روی این تجهیزات باشید. برای ایجاد روشنایی مورد نیاز در مواقع ضروری می توانید از یک چراغ ساده نیز استفاده کنید و با کمی خلاقیت و هزینه بسیار کم روشنایی مناسب تصویربرداری را به وجود بیاورید.

بالا بردن کیفیت وب کم با نور خورشید

شما می توانید عکس های خود با استفاده از نور های طبیعی مانند نور خورشید هم روشن کنید. نور خورشیدن روشنایی زیادی دارد و در بسیاری از موارد خیلی بهتر است تجهیزات نورپردازی نقش افزایش کیفیت وب کم را برای شما ایجاد خواهد کرد. علاوه بر این باید در نظر داشته باشید که نور خورشید معمولا در دسترس می باشد و نیازی نیست برای تهیه آن هزینه ای را پرداخت کنید. اگر پول اضافی برای خرید وب کم خوب را ندارید، پیشنهاد ما به شما، استفاده از نور طبیعی برای بهبود تصاویر وب کم می باشد.

بالا بردن کیفیت وب کم با نور خورشید

تجهیزات نوردهی استودیویی باعث می شوند که سوژه های شما بیش از هد نمایان باشند و به خوبی از پس زمینه جدا شوند. این در حالی است که با استفاده از نور خورشید می توانید سوژه و پس زمینه را به طور طبیعی و یکنواخت در تصویر مورد نظر خود جای دهید. بنابراین با استفاده از نور خورشید و کمی مونتاژ می توانید ویدیو های حرفه را در اختیار داشته باشید.

تاثیر محل قرار گیری روشنایی در کیفیت وب کم

باید اطمینان حاصل کنید که درخشان ترین منبع نور را در مقابل خود قرار داده اید. در صورتی که منبع نور در پشت یا کنار شما باشد، تصاویر به دست آمده به هیچ عنوان از کیفیت قابل قبولی برخوردار نخواهند شد. احتمالا تا به حال تصاویر و یا ویدیوهایی را تماشا کرده اید که سوژه در آن بسیار تاریک می باشد در حالی که نور محیط مناسب است. احتمالا در این تصویربرداری ها محیط قرار گیری سوژه و منبع نور به گونه ای است که سوژه برای خودش سایه ایجاد می کند و مانع از افزایش کیفیت تصویربرداری وب کم می شود.

تاثیر محل قرار گیری روشنایی در کیفیت وب کم

زمانی که شما جلوی منبع نور ایستاده باشید دوربین وب کم 2 حالت را در نظر می گیرد :

  1. نوردهی را برای دریافت تصویر روشنتر پشت خود تنظیم می کند که معمولا باعث تاریکی می شود.

  2. نوردهی بر روی سوژه قرار می گیرد و باعث می شود که پشت سوژه مانند یک محیط نورانی به نظر برسد.

بنابر این زمانی که منبع نور در پشت شما قرار داشته باشد، نمی توانید تصویربرداری با وب کم را با کیفیت مناسبی انجام دهید. بهتر است همیشه سوژه را به گونه ای تنظیم کنید تا منبع نور در مقابل (در جلوی) سوژه قرار داشته باشد.

افزایش کیفیت دوربین وب کم با تنظیمات دستی

تنظیم دستی نوردهی، وایت بالانس و مقادیر مناسب ایزو، را به صورت دستی تنظیم کنید تا افزایش کیفیت وب کم را داشته باشید. حتی زمانی که نوردهی مناسبی در اختیار دارید، استفاده از تنظیمات دستی می تواند کیفیت تصویربرداری با وب کم را افزایش دهد. سه تنظیمات اصلی وب کم که نیاز به بررسی و بهبود دارند را توضیح داده ایم :

افزایش کیفیت دوربین وب کم با تنظیمات دستی

  • نوردهی : نوردهی زمانی است که دوربین قبل از ثبت تصویر جذب نور را انجام می دهد. افزایش مقدار نوردهی می تواند بلافاصله تصاویر شما را روشن تر و در عین حال با کیفیت تر کند. البته افزایش میزان نوردهی را تا زمانی انجام دهید که رنگ ها پاک نشوند و افت نرخ فریم را نداشته باشید.

  • ایزو : ایزو را تا جایی که ممکن است پایین نگه دارید. بالا بردن مقدار ایزو می تواند میزان نویز بیشتری را در تصویر ایجاد کند.

  • وایت بالانس : این مقدار برای تعیین میزان گرمی و سردی رنگ های موجود در تصویر می باشد که توسط دوربین شما تشخیص داده می شود. زمانی که این مقدار به صورت خودکار توسط وب کم ها تنظیم شوند، ممکن است دقت خوبی نداشته باشد و بر روی تمام بخش های تصویر، تاثیر منفی بگذارد.

بهبود کیفیت وب کم

همانطور که مشاهده کردید، می توان با فعالیت های ساده و کم هزینه کیفیت تصویربرداری وب کم را افزایش دهید. افزایش کیفیت وب کم باعث می شود تا حضور مفید تری در ویدیو کنفرانس ها و جلسات داشته باشید و این مورد برای مخاطبین شما بسیار مهم است. در نظر داشته باشید که معمولا وب کم ها محدودیت هایی دارند که نمیتوان بر آن غلبه کرد. در صورتی که با فعالیت های فوق هم موفق به بهبود کیفیت وب کم نشدید، بهتر است تا به فکر خرید یک وب کم قیمت مناسب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *