ارز دیجیتال

تتر چیست؟ – آشنایی با استیبل کوین تتر

تتر چیست؟

تتر چیست؟

تتر یک رمز ارز می باشد که از نظر ارزش بازار، سومین رمز ارز با ارزش به شمار می رود. با اینکه بزرگ شدن ارز های دیجیتال باعث نگرانی برخی از مقامات دولتی نیز شده است، این نوع از ارز ها توانسته اند زندگی بسیاری از افراد را راحتتر کنند. تتر که با نماد USDT نیز آن را نشان می دهند، نوعی استیبل کوین است که هدف آن ثابت نگه داشتن ارزش پولی می باشد. تتر را معمولا معامله گرانی استفاده می کنند که می خواهند از نواسات بازار کریپتوکارنسی در امان باشند و ارزش پولشان حفض شود.

توکن های تتر با نماد USDT معامله می شوند و معمولا می توانید خرید و فروش این ارز دیجیتال را در صرافی های مختلفی به راحتی انجام دهید. باید در نظر داشته باشید که در بسیاری از صرافی ها می توانید تتر را به صورت مستقیم به ارز های دیگری تبدیل کنید و این کار باعث ساده تر شدن فعالیت های شما می شود.

درک ساختار تتر USDT

همانطور که گفتیم تتر متعلق به نژادی از ارز های دیجیتال است به آنها استیبل کوین گفته می شود و هدف از ارائه این رمز ارزها ثابت نگه داشتن ارزش پول در بازار کریپتورکانسی است. تتر دقیقا در مقابل ارز های دیگر مانند اتریوم و بیت کوین قرار دارد و در حالی که نوسانات بسیاری در این ارز ها رخ می دهد در تتر این امر صورت نمی گیرد. این رمز ارز به طور خاص دارای وثیقه یا پشتوانه از ارز های فیات (پول واقعی) می باشد. این بدان معناست که یک ارز فیات مانند دلار، یورو یا ین برای هر کدام از کوین های تتر در نظر گرفته شده است.

درک ساختار تتر USDT 

جالب است بدانید که استیبل کوین های دیگری نیز وجود دارند که دارای وثیقه از نوع رمز نگاری شده یا از ارز های رمزنگاری شده هستند و دیگر گروه نیز استیبل کوین های بدون وثیقه می باشند. استیبل کوین های بدون وثیقه هیچ پشتوانه ای ندارند و به روشی مانند ذخیره بانک ها فعالیت های خود را انجام می دهند و بسته به شرایط اقتصادی می توانند ارزش خود را حفظ کنند. نقش Tether ایجاد پلی بین رمز ارز ها و ارز های فیات می باشد که باعث به وجود آمدن ثبات و شفافیت در این بازار و کاهش کارمزد ها نیز می شود. تتر دقیقا ارزشی برابر با دلار امریکا دارد و هر کوین از تتر ارزشی برابر با یک دلار آمریکا دارد. البته باید بدانید که توسط شرکت توسعه دهنده تتر هیچ تضمینی برای مباله تتر با ارز های فیات وجود ندارد.

تاریخچه تتر

تتر در ژوئیه 2014 با عنوان RealCoin راه اندازی شد و به بازار ارز های دیجیتال ورود کرد. در نوامبر توسط Tether Ltd که مسئولیت حفظ ذخایر ارز فیات را برعهده دارد، نام آن با عنوان تتر تغییر نام پیدا کرد. همچنین معامله این رمز ارز نیز در فوریه سال 2015 آغاز شد و از آن پس نیز توانست نقش بزرگی در بازار ارز های دیجیتال داشته باشد.

تاریخچه تتر

بر اساس مطالعات CryptoCompare (یکی از ارائه دهندگان اطلاعات بازار کریپتوکارنسی) تتر یک منبع اصلی برای انجام معاملات می باشد و بیش از 50 درصد از معاملات رمز ارز ها با استفاده از این ارز انجام می گیرد. تتر را می توان به عنوان منبع اصلی نقدینگی در بازار ارز دیجیتال به شمار آورد که معامله کردن را برای تریدر ها آسانتر کرده است.

ابهامات موجود در مورد تتر

همانطور که پیشتر گفتیم ارز تتر پشتوانه ای از ارز های فیات دارد و یکی از نگرانی هایی که در این مورد وجود دارد این است که شرکت تتر ذخایر کافی برای توجیه این ارز نداشته باشد. البته تتر در ماه می ذخایر ارز های خود را فاش کرد که بسیاری بر این باورند، اکثر مبالغی که فاش شده مرتبط با اوراق تجاری و نوعی بدهی کوتاه مدت بدون ضمانت بوده است.

ابهامات موجود در مورد تتر

به گفته JPMorgan فعالیت های انجام شده، این شرکت را جزو 10 تا از بزرگترین شرکت های دارنده کاغذ تجاری در جهان قرار می دهد. تتر با صندوق های سنتی بازار پول مقایسه شده است، اما بدون هیچ گونه مقرراتی! این مجموعه دارای بیش از 60 میلیارد دلار توکن دارای گردش می باشد و این یعنی سپرده هایی بیش از بسیاری از بانک های آمریکایی! مدت هاست که نگرانی هایی در مورد استفاده از تتر برای دستکاری در قیمت بیت کوین وجود دارد. در یک مطالعه ادعا شده که از این توکن برای حمایت از بیت کوین در هنگام کاهش قیمت های اصلی در سال 2017 استفاده شده است. البته در اوایل سال جاری، دفتر دادستانی کل نیویورک با Tether و Bitfinex که منابع اصلی این ارز هستند به توافق رسید.

سوالات متداول در مورد تتر

سوالات متداول در مورد تتر

تتر برای چه مواردی استفاده می شود؟

تتر برای سرمایه گذاران در بازار های رمز ارز کاربرد دارد زیرا ممکن است گاهی موارد به دلیل نوسانات شدید دیگر ارز ها، معامله گران نیاز به استفاده از یک استیبل کوین داشته باشند تا ارزش پول آنها حفظ شود. علاوه بر این داشتن USDT یا ارز تتر، بر خلاف پول نقد یا دلار می تواند هزینه های معامله را حذف کند و یا آنها را به کمترین مقدار برساند.

چگونه باید USDT خریداری کرد؟

توکن های تتر را می توانید در مبادلات پایه رمز ارز های معروف در صرافی های مختلف یافت کنید. در صرافی های مانند بایننس، کراکن، بیت فینکس و … نیز می توانید تتر را به وضوح مشاهده و آن را تهیه کنید.

هدف رمز ارز تتر چیست؟

تتر راهی را برای سرمایه گذاران ایجاد کرده تا از نوسانات شدید بازار در امان باشند. با انتقال سرمایه های خود به USDT می توانید از کاهش ناگهانی ارزش پول های خود جلوگیری کنید. همچنین تبدیل بیت کوین به تتر با هزینه کمتر و بسیار سریع تر از تبدیل به دلار انجام می گیرد.

آیا تتر یک استیبل کوین است؟

بله، تتر اولین و شناخته شده ترین استیبل کوین در دنیای رمز ارز ها می باشد. البته استیبل کوین های دیگری از جمله True USD – Pazos Standard – USD Coin نیز وجود دارند که می توانید از آنها نیز استفاده کنید.

تتر چگونه 1 دلار می ماند؟

در حالی که ارزش تتر قبلا به زیر 1 دلار نیز رسیده بود، به دلیل استیبل بودن می تواند ارزش خود را حفظ کند. این ارز پشتوانه ای از پول فیات را دارد و این عامل باعث شده تا تتر همیشه ارزش خود را حفظ کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *