ارز دیجیتال

آموزش کار با کیف پول ترزور تی Trezor Model T

آموزش کار با کیف پول ترزور تی Trezor Model T

یکی از جدیدترین کیف پول های ارز دیجیتال، کیف پول ترزور تی  می باشد که توسط SatoshiLabs طراحی و تولید شده است. اگر شما هم به تازگی کیف پول سخت افزاری ترزور تی یا ترزور وان را تهیه کرده اید، احتمالا نیاز به آموزش کار کردن با کیف پول ترزور داشته باشید. در این مطلب به صورت سریع اما کامل، آموزش ساخت کیف پول ترزور و کار کردن با کیف پول های TREZOR Model T و TREZOR Model one را بررسی خواهیم کرد. باید بدانید که از نظر کارکرد این دو کیف پول سخت افزاری شباهت های زیادی با هم دارند به همین دلیل از این مطلب می توانید برای راه اندازی این دو مدل کیف پول ترزور استفاده کنید.

اگر قبلا از کیف پول  ترزور one استفاده کرده اید، برخی از تفاوت ها را در مدل T مشاهده خواهید کرد. تفاوت اصلی که در مدل جدید ایجاد شده، صفحه نمایش لمسی می باشد که نیاز به استفاده از کلید های فیزیکی را از بین برده است. البته تفاوت های دیگری نیز وجود دارد که در اینجا موضوع اصلی بحث ما نیستند.

در راهنمای تصویری کار با کیف پول ترزور تی، به صورت گام به گام نحوه تنظیم و استفاده از کیف پول سخت افزاری ترزور را مورد بررسی قرار می دهیم. اگر هنوز در خرید کیف پول ترزور مدل تی شک دارید، بهتر است همین حالا این ابزار حرفه ای را از وب سایت مهراگین تهیه کنید.

مراحل راه اندازی کیف پول ترزور مدل تی 

مراحل راه اندازی کیف پول ترزور مدل تی 

  • کیف پول Trezor Model T را با استفاده از کابل USB به دستگاه مورد نظر خود متصل کرده و دستورالعمل های مورد نظر را دنبال کنید

  • لینک trezor.io/start را در مرورگر های خود باز کنید

  • کیف پول Trezor Model T یا Trezor Model ONE را انتخاب کنید

  • نرم افزار Trezor bridge را دانلود و نصب کرده و صفحه را رفرش کنید

  • هنگامی که کیف پول ترزور، دستگاه مورد نظر شما را شناسایی کند، به طور خودکار از شما درخواست می شود تا سیستم عامل را نصب کنید. روی گزینه نصب سیستم عامل کلیک کنید و منتظر بمانید تا فرایند تکمیل شود

  • ایجاد یک کیف پول جدید را انتخاب کنید و فعالیت را روی صفحه اصلی دستگاه تایید کنید

آموزش ساخت کیف پول ترزور والت

آموزش ساخت کیف پول ترزور والت

پس از نصب سیستم عامل ترزور تی، از شما پرسیده می شود که کاربر جدید هستید و یا قبلا حساب کاربری یا کیف پول داشته اید؟ شما میتوانید کیف پول های قدیمی Trezor را نیز بازیابی کنید و از آنها برای نگهداری ارز های خود استفاده کنید. البته پیشنهاد می شود تا با استفاده از کیف پول ترزور تی، یک حساب جدید ایجاد کنید تا امنیت شما تضمین باشد. اگر از امنیت کیف پول قبلی خود اطمینان دارید می توانید با استفاده از کلمات امنیتی ارائه شده در هنگام ساخت کیف پول بازیابی آن را انجام دهید. در غیر این صورت برای ساخت کیف پول ترزور تی می توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

ایجاد حساب ترزور والت

ایجاد حساب ترزور والت

بعد از وارد شدن به سیستم عامل می توانید با استفاده از پنجره “create new wallet” یک کیف پول جدید را برای ترزور تی ایجاد کنید.

 در ادامه با کلیک بر روی “continue to the wallet” می توانید فرایند ایجاد کیف پول جدید ترزور را به اتمام برسانید.

با وارد شدن به بخش رابط کاربری اولین کاری که باید انجام دهید، دریافت بکاپ از کیف پول می باشد که با استفاده از دکمه نارنجی رنگ “create a backup in 3 minutes” می توانید به راحتی از کیف پول خود نسخه پشتیبان دریافت کنید. با اینکه چندین مرحله از ساخت کیف پول ترزور باقی مانده، اما در حال حاضر شما می توانید فرایند انتقال رمز ارز ها به کیف پول خود را انجام دهید. البته پیشنهاد می شود که قبل از این کار، فرایند راه اندازی کیف پول را به اتمام برسانید.

کلمات امنیتی کیف پول ترزور تی Trezor Model T 

همانطور که میدانید برای بازگردانی کیف پول های ارز دیجیتال باید کلمات امنیتی یا seed مخصوص بازیابی را در دست داشته باشید. برای دریافت بکاپ از کیف پول به شما کلمات به خصوصی داده می شود که با در دست داشتن آنها می توانید کیف پول خود را بازیابی کنید. ترزور برای شما یک سری 12 تایی از کلمات طولانی را ارائه می کند که بر روی صفحه نمایش دستگاه به نمایش گذاشته شده اند. در نظر داشته باشید که نباید کابل دستگاه را جدا کنید، در غیر این صورت کلمات به نمایش گذاشته شده از بین می روند و باید تمام مراحل را از پیش بگیرید.

کلمات امنیتی کیف پول ترزور تی Trezor Model T 

در مرحله اول پیامی مبنی بر اینکه نباید کلمات امنیتی خود را در دستگاه های دیجیتالی و یا پلتفرم های آنلاین نگهداری کنید به شما نمایش داده می شود که باید آن را تایید کنید.

پس از تایید این مرحله کلمات امنیتی در 3 صفحه نمایش داده می شوند که هر صفحه شامل 4 کلمه امنیتی می باشد. بهتر است این کلمات را بر روی کاغذ یادداشت کرده و در یک جای امن نگهداری کنید. پس از اینکه نوشتن کلمات را تایید کردید، ترزور از شما به صورت تصادفی 2 مورد از آنها را می پرسد تا از این امر اطمینان حاصل شود.

تنظیمات کیف پول ترزور تی

بعد از اینکه کیف پول جدید را ایجاد کردید بهتر است تا تنظیمات اولیه ترزور تی را انجام داده تا کیف پول شما برای استفاده مناسب باشد. برخی از این تنظیمات را به همراه مراحل نصب و راه اندازی آنها ارائه کرده ایم.

تنظیم نام کیف پول ترزور

تنظیم نام کیف پول ترزور

برای تسهیل فعالیت های خود می توانید یک نام برای کیف پول ترزور در نظر بگیرید. این نام می تواند از بین موارد پیشنهادی باشد یا اینکه یک نام اختصاصی برای شما باشد. انتخاب نام برای کیف پول ترزور مدل تی، باعث می شود بتوانید تفاوت آن با دیگر کیف پول های موجود ترزور را متوجه شوید.

انتخاب رمز برای Trezor Model T

انتخاب رمز برای Trezor Model T

مرحله بعدی انجام تنظیمات Trezor Model T ، انتخاب یک رمز مناسب برای دستگاه می باشد که می تواند در برابر دسترسی های غیر مجاز از دستگاه مورد نظر شما محافظت کند. شما می توانید از یک عدد 4 رقمی با اعداد مختلف استفاده کنید و بهتر است از رمز های ساده مانند “1234” یا تاریخ تولد خود استفاده نکنید. حداکثر اعدادی که می توانید استفاده کنید 9 رقم است که قوی ترین نوع پین در نظر گرفته می شود. در طول مراحل بعدی می توانید پین خود را وارد کنید. در نظر داشته باشید که با هر سری فعالیت یک صفحه کلید جدید برای شما به نمایش گذاشته می شود.

عضویت در خبرنامه trezor

با توجه به اینکه جدیدترین اخبار ترزور و به روز رسانی های آن در شبکه های اجتماعی به اطلاع کاربران می رسد، عضویت در خبرنامه ایمیلی اجباری نیست، اما با استفاده از عضویت، می توانید جدیدترین اخبار و به روز رسانی ها را از طریق ایمیل دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *