ارز دیجیتال

روش انتقال ارز دیجیتال به کیف پول

روش انتقال ارز دیجیتال به کیف پول

روش انتقال ارز دیجیتال به کیف پول سخت افزاری و نرم افزاری ممکن است برای بسیاری از افرادی که به تازگی وارد دنیای رمز ارز ها شده اند، یک فعالیت دشوار باشد، در صورتی که این کار به سادگی در انواع صرافی های ایرانی و خارجی قابل انجام است. در نظر بگیرید که آموزش انتقال ارز دیجیتال به کیف پول را در ادامه بررسی خواهیم کرد، اما با توجه به اینکه ممکن است شما از صرافی های مختلف و یا کیف پول های متفاوتی استفاده کنید، پیشنهاد می کنید تا این مطلب را به صورت دقیق مطالعه کنید.

ممکن است نحوه انتقال ارز های دیجیتال به کیف پول، در صرافی های مختلف و کیف پول های مختلف با هم تفاوت داشته باشند، اما به صورت کلی فرایند انتقال در تمام صرافی های ایرانی و خارجی و همچنین در کیف پول های نرم افزاری ارز دیجیتال و یا کیف پول های سخت افزاری، به یک شکل می باشد. اگر هنوز نحوه ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال را بررسی نکرده اید، پیشنهاد می کنیم قبل از شروع، آموزش ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال را مطالعه کنید.

انتخاب صرافی برای انتقال ارز دیجیتال

برای اینکه انتقال ارز های دیجیتال از صرافی به کیف پول را انجام دهید، ابتدا باید در یک صرافی معتبر ثبت نام کنید و حساب کاربری اختصاصی برای خود ایجاد کنید. اگر به دنبال یک صرافی مناسب برای شروع کار هستید، پیشنهاد می کنیم تا مقاله بهترین صرافی های ارز دیجیتال را مطالعه کنید و یکی از صرافی های معرفی شده در این مطلب را، با توجه به نیاز خود انتخاب کرده و برای خرید و فروش ارز دیجیتال و یا انتقال رمز ارز ها مورد استفاده قرار دهید. برخی از صرافی هایی که می توانید از آنها استفاده کنید:

صرافی Gemini: این صرافی از اعتبار بسیار خوبی برخوردار است و هزینه خرید و فروش ارز های دیجیتال نیز در آن بسیار مناسب می باشد. با استفاده از پنل پیشرفته این صرافی می توانید به راحتی انتقال ارز دیجیتال به کیف پول را هم انجام دهید.

انتخاب صرافی برای انتقال ارز دیجیتال

صرافی کوین بیس: با اینکه کوین بیس هم از صرافی ها معتبر می باشد اما هزینه های تراکنش در آن به نسبت بالا در نظر گرفته می شود. البته اگر بیشتر از تلفن همراه برای مبادله رمز ارز ها استفاده می کنید، کوین بیس انتخاب خوبی برای شما می باشد.

انتقال ارز دیجیتال به کیف پول سخت افزاری

بعد از اینکه صرافی مورد نظر خود را انتخاب کردید و رمز ارز مورد نظر را خریداری نمودید، برای نگهداری طولانی مدت باید از کیف پول های سخت افزاری استفاده کنید. البته کیف پول های نرم افزاری هم می تواند انتخاب خوبی باشد، اما در هر صورت ارز های خود را در حساب صرافی نگهداری نکنید!

با توجه به اینکه بهترین راه انتقال و نگهداری رمز ارز، در کیف پول های سخت افزاری می باشد، نحوه انتقال ارز دیجیتال را از کیف پول های سخت افزاری پرکابرد مانند ترزور مدل وان و لجر نانو اس بررسی می کنیم (گفتنی است که روش انتقال ارز دیجیتال از کیف پول ترزور وان، مشابه انتقال ارز دیجیتال به کیف پول لجر نانو اس می باشد). اگر قبلا با کیف پول های سخت افزاری کار نکرده اید بهتر است مطالب زیر را بررسی کنید.

  1. آموزش کار با کیف پول لجر نانو ایکس

  2. آموزش کار با کیف پول ترزور مدل تی

نحوه انتقال ارز دیجیتال به کیف پول ترزور وان

وارد حساب کاربری خود در کیف پول سخت افزاری ترزور وان trezor model ONE شوید و از منو سمت چپ ارز دیجیتالی که قصد انتقال آن را به کیف پول دارید، انتخاب کنید.

نحوه انتقال ارز دیجیتال به کیف پول ترزور وان

بعد از کلیک کردن روی ارز دیجیتالی که قصد انتقال آن را دارید، گزینه های مختلفی برای شما نمایش داده می شود. با توجه به اینکه قصد انتقال ارز دیجیتال از صرافی به کیف پول ترزور وان را دارید، باید گزینه receive یا دریافت را انتخاب کنید و بعد از آن “Show Full Address” را بزنید.

در اینجا آدرس انتقال برای شما نمایش داده می شود، البته آدرس مورد نظر روی صفحه ترزور وان نیز به نمایش در می آید و باید تایید کنید که آدرس در رایانه شما با آدرس نمایش داده شده در صفحه کیف پول یکسان است.

آدرس را کپی کرده و برای وارد کردن در صرافی آن را نگهداری کنید.

ارسال ارز دیجیتال از کوین بیس به ترزور وان

برای اینکار ابتدا باید وارد حساب کاربری خود در صرافی کوین بیس شوید و از منو، بخش حساب ها یا “Accounts” را انتخاب کنید. گزینه “send” را در ارز دیجیتالی که قصد ارسال آن به کیف پول خود را دارید بزنید و آدرسی که در مرحله قبلی دریافت کرده اید را در این بخش وارد کنید. در ادامه مقدار ارز مورد نیاز برای انتقال را انتخاب کرده و دکمه “continue” را بزنید. جزئیات معامله برای شما نمایش داده می شود و باید کد تایید دو مرحله ای را وارد کنید تا انتقال تکمیل شود.

ارسال ارز دیجیتال از کوین بیس به ترزور وان

انتقال ارز دیجیتال از بایننس به trezor model one

برای انتقال ارز دیجیتال به کیف پول سخت افزاری از صرافی بایننس، باید مسیر Funds -> Withdrawals را دنبال کنید. سپس ارزی را که قصد انتقال آن را دارید انتخاب کرده و آدرس انتقال ترزور وان که در مرحله قبل کپی کرده بودیم را در این بخش الصاق کنید. مقدار ارز مورد نظر برای انتقال را انتخاب کنید و کلید “Submit” را فشار دهید.

انتقال ارز دیجیتال از بایننس به trezor model one

بعد از انجام انتقال، می توانید موجودی را در ترزور را مشاهده کنید و همچنین با بررسی تاریخچه معاملات می توانید از تمامی نقل و انتقالات، با خبر شوید.

روش انتقال ارز دیجیتال به کیف پول Ledger Nano S

وارد نرم افزار لجر لایو شوید و به قسمت “Manager” مراجعه کنید و ارز دیجیتالی که قصد انتقال آن به کیف پول لجر نانو اس را دارید، انتخاب کنید. برای خرید کیف پول لجر نانو اس می توانید به این بخش مراجعه کنید.

روش انتقال ارز دیجیتال به کیف پول Ledger Nano S

پس از نصب رمز ارز مورد نظر، نمادی از آن روی صفحه نمایش لجر به شما نشان داده می شود. در نظر داشته باشید که شما باید حداقل یک حساب را برای هر ارز دیجیتال ایجاد کنید، برای این کار می توانید روی علامت “+” در نرم افزار لجر لایو کلیک کنید و ارزی را که به تازگی اضافه کرده اید انتخاب کنید.

بر روی گزینه ادامه کلیک کنید. بر روی صفحه نمایش شما “Connect and unlock you Ledger device” و “Navigate to the Bitcoin app on your device” نمایش داده می شود.

در کیف پول لجر نانو اس بر روی ارز مورد نظر رفته و هر دو دکمه را فشار دهید. اکنون می توانید پیام “Use wallet to view accounts” را مشاهد کنید و باید گزینه ادامه را فشار دهید. در اینجا باید منتظر باشید تا حساب شما همگام سازی شود و و بعد از آن هم می توانید نام حساب را تغییر داده و یا افزودن حساب را انتخاب کنید. سپس “Confirm” را انتخاب کنید و از حساب خارج شوید.

اکنون می توانید برای این حساب ارز دیجیتال دریافت کنید. برای دریافت ارز دیجیتال، در لجر لایو بر روی دریافت کلیک کنید و و حساب مورد نظر را انتخاب کرده و کلید ادامه را فشار دهید.

باید در کیف پول خود ارز دیجیتال مورد نظر را با دو دکمه انتخاب کنید و سپس بر روی “Use wallet to view accounts” کلیک کرده و در لجر لایو آدرس مورد نظر را تایید کنید. همچنین کیف پول شما اکنون همان آدرسی که در نرم افزار نشان داده شده است را نشان خواهد داد که باید چند رقم آخر را برای بررسی صحیح بودن آدرس بررسی کنید. این آدرس را کپی کرده و برای انتقال رمز ارز، از صرافی به کیف پول، نگهداری کنید.

ارسال ارز دیجیتال از صرافی کوین بیس به لجر نانو اس

برای انتقال ارز دیجیتال از طریق صرافی کوین بیس به کیف پول Ledger Nano S، وارد حساب کاربری خود شوید، بخش “Accounts” را انتخاب کنید. گزینه ارسال را انتخاب کرده و آدرسی که در مرحله قبلی کپی کرده بودید را در اینجا وارد کنید و مقدار ارز مورد نظر را انتخاب، سپس کلید “Continue” را فشار دهید. جزئیات معامله را بررسی کنید و تایید دو مرحله ای را انجام دهید.

پس از اتمام فرایند انتقال، ارز مورد نظر در حساب لجر شما مشاهد می شود و با کلیک بر روی “Portfolio” می توانید تمام معاملات خود را مشاهده کنید.

ارسال ارز دیجیتال از صرافی بایننس به لجر نانو اس

برای انتقال می توانید وارد حساب بایننس خود شوید و سپس به مسیر Funds -> Withdrawals بروید و ارز دیجیتال مورد نظر را برای انتقال انتخاب کنید. آدرس انتقال ارز دیجیتال به حساب لجر نانو اس را که در مرحله کپی کرده بودید را در “Withdrawal Address” وارد کنید و مقدار ارز مورد را انتخاب کرده و بر روی “Submit” کلیک کنید.

ارسال ارز دیجیتال از صرافی بایننس به لجر نانو اس

کلام آخر

در این مطلب روش انتقال ارز دیجیتال به کیف پول را به صورت تصویری بررسی کردیم که صرافی های مختلف و کیف پول های متنوعی را در بر میگرفت. همانطور که در ابتدا گفته بودیم ممکن است نحوه انتقال ارز دیجیتال به کیف پول در صرافی های مختلف کمی تفاوت داشته باشد، اما به طور کلی بعد از بررسی این آموزش می توانید با صرافی های مختلف و کیف پول های متفاوت، به راحتی انتقال رمز ارز را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *