لپ تاپ

استفاده از حافظه SSD چقدر در سرعت و کارایی لپ تاپ موثر است؟

هارد های SSD

با توجه به پیشرفت روز افزون کامپیوتر و به روز شدن نرم‌افزارها شاهد ضعیف و قدیمی شدن سیستم های خود می باشیم و همین موضوع سبب می‌شود تا سیستم ها عملکرد رضایت‌بخشی نداشته باشد و این نارضایتی ما، تعویض دستگاه را به دنبال خواهد داشت. از آنجا که این روزها هزینه تعویض لپ تاپ و کامپیوتر بسیار بالا رفته است لذا امکان تعویض آن برای هر فردی فراهم نمی شود و به همین دلیل در اینجا قصد داریم یکی از روش های موثر برای افزایش سرعت کامپیوتر را بررسی کنیم و ببینیم چقدر تاثیر گذار است. بکی از روش هایی که باعث افزایش سرعت کامپیوتر شما می شود، استفاده از هارد اس اس دی به جای هارد اچ دی دی می باشد. کسایی که قصد تعویض لپ‌تاپ به دلیل کندی سرعت دارند، می توانند تا حد قابل توجهی کارایی سیستم خود را با اس اس دی افزایش دهند لذا در ادامه در خصوص این روش بیشتر با شما صحبت خواهیم کرد .

هارد اس اس دی چیست؟

شاید شما هم به یاد بیاورید که سیستم ذخیره سازی کامپیوتر ها در ابتدا مربوط به نوارهای کاست، فلاپی ها، سی دی های قابل رایت و پس از آن فلشها بود و وجود هارد درایوهای با ظرفیت بالا و رسانه‌ای نوری باعث شد تا وارد عصر جدیدی از تکنولوژی بشویم . پس از تحولات در حافظه های فلش، درایوهای حالت جامد یا SSD ها که ظرفیت بالاتر و دوام بالاتر و سرعت بهتری را دارند، عرضه شدند! هارد درایوهای ssd هیچ بخش مکانیکی به هنگام خواندن و نوشتن داده ندارند و تمام کارها به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و همین دلیل است که داده ها خیلی سریعتر انتقال پیدا می کنند. همچنین درایو ها در برابر آسیب‌های ناشی از افتادن و ضربه خوردن بسیار مقاوم هستند چرا که در آنها قطعات متحرکی وجود ندارد. عدم وجود قطعات متحرک سبب می‌شود تا مصرف انرژی کاهش پیدا کرده و در نتیجه عمر باتری شما افزایش پیدا کند .

ارتقای لپ تاپ با SSD

حافظه های ssd و تاثیر آن در سرعت کامپیوتر

استفاده از هارد های ssd مزایای زیادی در مقایسه با هارد دیسک سنتی دارد. سرعت خواندن و نوشتن در هارد های ssd بسیار زیادتر است و همین موضوع سبب می‌شود تا فایل های بزرگتر را سریعتر بارگذاری کند و زمان راه اندازی سیستم عامل و برنامه های کامپیوتری شما کاهش پیدا کند. این مزایا و ویژگی های هارد SSD سبب می شود تا در لپ تاپ های قدیمی، با استفاده از این حافظه ها، سرعت بالا آمدن ویندوز افزایش پیدا کند و به همین ترتیب سبب شود تا کارهای شما سریع تر و بهتر از قبل صورت پذیرد. در این حالت است که می توانید برای خرید اس سی دی اقدام کنید و تاثیر آن را در کارهای خود مشاهده نمایید .

قیمت SSD

هاردهای SSD ارزش خرید دارند؟

از آنجا که کارایی و شرکت های تولید کننده SSD ها روز به روز در حال رشد و وتوسعه هستند، به همین دلیل قیمت هارد های ssd منطقی‌تر شده است . در گذشته برای خرید هاردهای SSD نیاز بود که هزینه بسیار بالاتری را بپردازیم. این روزها هم هارد های  SSDدر مقایسه با هارد دیسک های سنتی همچنان هم قیمت بالاتری دارند اما برای مقایسه با خرید یک سیستم جدید باید بگوییم که بسیار به صرفه تر هستند .شما با استفاده از یک SSD می توانید سرعت لپ تاپ خود را به قدری افزایش دهید که دیگر نیازی به تعویض لپ تاپ نداشته باشید. به همین دلیل خرید هاردهای SSD بسیار منطقی و به صرفه به نظر می رسد .

مشخصات SSD

هارد های ssd و تاثیر آنها در گیمینگ

حافظه های SSD نمی‌توانند فریم ریت بازی های مورد علاقه شما را بالا ببرد اما زمان لودینگ بازی را کاهش می دهد. بازی هایی که بر روی SSD نصب می‌شود معمولاً بسیار سریعتر از بازی هایی که بر روی هارددیسک سنتی نصب هستند، راه اندازی می شوند. این زمان از کامپیوتر به کامپیوتر و بازی به بازی دیگر متفاوت است امادر حالت کلی استفاده از حافظه SSD کمتر از نیم زمانی که راه اندازی همان بازی در هارددیسک طول می‌کشد، زمان می برد. همچنین وقتی یک بازی روی حافظه SSD نصب شده باشد، مدت زمانی که صرف می‌شود تا از منوی بازی وارد بازی شوید، بسیار کاهش پیدا می‌کند و به همین دلیل بهبود نسبی و پایداری فریم ریت در استفاده از SSD ها کاملاً آشکار خواهد بود.

انتخاب SSD

چگونه یک ارتقای هوشمندانه داشته باشیم؟

اگر قصد جمع‌آوری یک سیستم را دارید پیشنهاد ما به شما این است که از هاردهای ssd و hdd در کنار یکدیگر استفاده کنید تا یک ارتقاء هوشمندانه و به صرفه را داشته باشید. هاردهای سنتی اگرچه سرعت کمتری دارند اما قیمت آنها هم پایین‌تر است، به همین دلیل استفاده از هر دو حافظه SSD در کنار HDD به شما کمک می کند تا هم سرعت بالاتر و هم ظرفیت بالاتر را تجربه کنید و در عین حال هزینه ارتقا را نیز کاهش دهید . شما می توانید از حافظه SSD برای نگهداری مهمترین برنامه های خود و یا بازی ها استفاده کنید و هارد دیسک خود را به ذخیره کردن فایل ها و برنامه های که کمتر اهمیت دارد، اختصاص دهید .

تفاوت SSD و HHD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *