پرینتر

سرعت پرینت چاپگرها

printing speed of printers

سرعت پرینت چاپگرها

یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب چاپگر برای اکثر افراد سرعت چاپ آن است. تعداد صفحاتی را که یک چاپگر می تواند در واحد زمان (دقیقه) چاپ نماید ، همواره مورد نظر تولید کنندگان بمنظور افزایش توان رقابتی محصولات تولیدی خود و پاسخگوئی به نياز متقاضيان می باشد. سرعتی كه تولیدكنندگان بر روی آن متمركز و آن را بعنوان یکی از شاخص های چاپگرهای تولیدی خود عنوان می نمایند ، صرفا” به چاپ اسناد متنی ساده و یا سرعت چاپ در حالت پیش نویس ، مربوط می گردد (مدت زمان ارسال اطلاعات از کامپیوتر برای چاپگر در محاسبات اعلام شده ، لحاظ نمی گردد).اگر نیاز شما برای چاپ فقط یک یا دو صفحه است، شما احتمالا یک چاپگر سریع نیاز ندارید. اما اگر اسناد شما طولانی و زیاد هستند برای شما سرعت مهم است و احتمالا یک چاپگر لیزری می خواهید.

تفاوت سرعت چاپ کارخانه با سرعت چاپ واقعی

سرعت اعلام شده توسط تولید كنندگان با آن چیزی که در عمل محقق می گردد ، در برخی حالات دو و  یا سه مرتبه (در بعضی موارد بیش از دو و یا سه مرتبه ) بیشتر بوده و عملا” در زمان چاپ به محدوده و میزان اعلام شده نمی رسد آیا این سرعت که بر روی چاپگرها نوشته شده است، یک سرعت واقعی در چاپ متن یا تصویر است یا نه؟ آیا فکر می‌کنید چاپگرها می‌توانند با سرعتی که شرکت‌های سازنده مدعی آن هستند صفحات را به چاپ برسانند؟
تعداد صفحاتی که چاپگرهای جوهرافشان موجود در بازار ادعای چاپ آن را دارند، در حالت چاپ متن بین ۵ تا ۲۱ صفحه در دقیقه است. اما در تست‌های انجام گرفته در چاپ متن چاپگرها در حدود ۲ تا ۷‌صفحه را توانستند به چاپ برسانند. همچنین در چاپ صفحات گرافیکی کارخانه‌های سازنده ادعا کرده‌اند که چاپگرهای آن در حدود ۲ تا ۱۵ صفحه در دقیقه قدرت چاپ را دارند. ولی در تست‌های انجام گرفته سرعت چاپ واقعی آن‌ها در حدود ۱ تا ۳ صفحه در دقیقه می‌باشد. به عنوان یک قاعده، سرعت چاپگرهای لیزری تقریبا همان سرعتی است که کارخانه برای اسناد متنی ادعا می کند. در چاپگرهای لیزری. یک چاپگر لیزری تک رنگ، در چاپ متن قدرت چاپ ۱۰ تا ۱۸ را در دقیقه دارد که تقریباً نزدیک به مقداری است که توسط کارخانه‌ها ادعا می‌شود. چاپگرهای لیزری رنگی در چاپ تصاویر گرافیکی، حدود ۱ تا ۴ برگ در دقیقه را به چاپ می‌رساند که این مقدار چیزی در حدود 12.5% مقداری است که خود شرکت اعلان می‌‌کند. پس همیشه نباید در خرید چاپگر، فقط به مشخصاتی که بر روی چاپگر نوشته شده است اتکا کرد و باید از کسانی که به‌طور عملی از آن وسیله استفاده کرده‌اند، سؤال شود.

The-print-speed-of-laser-printers-is-far-more-than-that-of-inkjet-printers

عوال موثر در سرعت پرینت

سرعت چاپ در صورتی که نیاز به ایجاد سریع اسناد دارید و یا در محیطی کار می‌کنید که چندین دستگاه کامپیوتر، به طور مداوم در حال چاپ اسناد هستند، مهم می‌شود. عواملی که در کند کردن سرعت چاپ تاثیر دارد شامل این موارد می‌شود: کمبود حافظه جانبی، کندی کامپیوتری که پرینتر به آن متصل است و یا شلوغی سرور چاپ.
زمانی که پرینتر از حالت غیر فعال به حالت آماده به کار درمی‌آید و یا اولین صفحه چاپ می‌شود، نزدیک 2 تا 3 دقیقه به زمان چاپ اضافه می‌شود. پس بهتر است قبل از خرید پرینتر، از سرعت چاپ دستگاه اطلاع داشته باشید.

سرعت پرینت چاپگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *