قلم نوری

قلم نوری و پد امضا يا ماوس فضايی چيست؟

قلم نوری یکی از ابزارهای مناسب برای طراحی های دیجیتال به شمار می‌رود. قلم های نوری در دو نوع بدون نمایشگر و یا با نمایشگر عرضه می شوند. قلم های نوری بدون نمایشگر در واقع به گونه‌ای تولید شده‌اند که با یک پد همراه هستند و با کشیدن نوک قلم بر روی پد می توان اشاره گر یا پوینتر موس را بر روی مانیتور تکان داد.

مصرف کنندگان قلم نوری

در سال‌های اخیر قلم‌های نوری متنوع روانه بازار شده که با گذر زمان شاهد افزایش قابلیت ها و دقت این نوع از قلم ها می باشیم. بیشتر شدن تکنولوژی این قلم ها سبب شده تا هنرمندان طرح های خلاقانه تری را طراحی کنند. اگر بخواهیم صادقانه در خصوص خرید قلم نوری نظر بدهیم باید بگوییم که قلم نوری در ابتدا به منظور ثبت امضای الکترونیکی و استفاده در اتوماسیون های اداری استفاده می‌شد اما هم اکنون طیف گسترده‌ای از این قلم ها در حوزه های مختلف وجود دارد که به همه اقشار جامعه کمک می کند. نکته که مهم است در این خصوص بدانید این است که قلم های نوری برای تدریس های آنلاین نیز بسیار استفاده می شود و با توجه به شرایط این روزهای کرونایی می توانند بسیار مناسب باشند. قلم نوری می تواند مورد استفاده پزشکان نیز قرار بگیرد که استفاده آن، ثبت دیجیتالی نسخه پزشک است و برای نوشتن به فارسی و انگلیسی نیز مناسب است. جالب است بدانید که دانشجویان و فعالان حوزه معماری و نقشه کشی از دیگر مصرف‌کنندگان قلم نوری به شمار می رود.

کاربردهای قلم نوری

انواع قلم نوری

همانطور که در بالا تر هم ذکر کردیم، قلم های نوری به دو دسته با نمایشگر و بدون نمایشگر تقسیم می گردند. قلم های نوری با نمایشگر در کنار خود نمایشگری دارند که با اتصال به کامپیوتر می تواند تصویر کامپیوتر را با کیفیت بر روی خود نمایش دهد. هنرمندانی که در حوزه تصویرگری فعالیت دارند، بهتر است تا قلم نوری با نمایشگر را انتخاب کنند. دسته دوم قلم‌های نوری یک پد طراحی دارند که با اتصال به کامپیوتر، می توان قلم را بر روی آن حرکت داده و حرکت اشاره گر روی مانیتور مشاهده کرد. در این نوع تبلت ها و یا فضای طراحی، معمولاً هنرمند نیاز به زمان بیشتری دارد تا به این تکنیک که با نگاه به روبه بر روی مانیتور بکشد و قلم را بر روی پد حرکت بدهد، عادت کند.

خرید قلم نوری

راهنمای خرید قلم نوری

اگر قصد خرید قلم نوری را دارید باید اول به نیاز خود توجه کنید. اگر در حوزه تصویرگری حرفه‌ای فعالیت می کنید، مدل‌های نمایشگر دار گزینه‌های مناسب تری هستند. ممکن است حساسیت به زاویه در تکنیک شما هیچ وقت مورد استفاده قرار نگیرد، به همین دلیل توجه کنید که قلم هایی که این نوع ویژگی را دارند، معمولا هزینه بالاتری را برای شما به دنبال خواهند داشت. قلم‌ نوری ای انتخاب کنید که تاخیر نداشته باشند و فقط به دنبال یک برند نباشید و سعی کنید انواع برندها را مورد بررسی قرار دهید. با اساتید خود مشورت کنید و قلم‌های نوری با طراحی مناسب تکنیک خود انتخاب کنید. اگر کار شما در حوزه طراحی لباس، طراحی فرش و یا نقشه کشی می باشد قلم‌های نوری ساده نیز می توانند کارتان را راه بیندازد . قلم نوری خود را با گارانتی تهیه کنید و عموماً توجه کنید که اندازه های کوچک قلم نوری مناسب دستگاه های ۱۵ تا ۲۲ اینچ می باشد. قلم نوری تنها یک ابزار طراحی است و خلاقیت شماست که سبب ایجاد یک اثر ارزشمند می گردد.

قلم نوری با پد

پد امضا

همانطور که در بالا عنوان کردیم برخی قلم ها با پد ارائه می شود. از این قلم های نوری نوعی از قلم ها وجود دارد که با پد امضا عرضه می‌شوند که به آن ها سیگنچر پد می گویند. این نوع از قلم و پد برای دریافت امضای دیجیتال کاربرد دارد. برای اولین بار قلم های نوری به منظور کسب امضای دیجیتال طراحی شدند اما بعدها در صنایع متفاوتی مورد استفاده قرار گرفتند. این قلم ها در هر صنعتی بسیار رونق پیدا کردند اما هنوز هم بسیاری از دفاتر رسمی و بانک‌ها و محضرها از سیگنچر پد ها و یا پد امضا برای دریافت امضای دیجیتال بهره می‌گیرند. لازم به ذکر است که شما اگر نیاز به خرید پد امضا داشته باشید باید بدانید که نوعی از آن را برگزینید که دقت بالایی داشته باشد و تاخیر در آن بسیار کم باشد.

پد امضا

پرزنتر یا ماوس فضایی

یکی دیگر از ابزارهای دیجیتالی که این روزها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، پرزنتر هاست. دستگاه‌های جدید پرزنتر یا ماوس های فضایی به‌گونه‌ای ساخته شدند که شبیه به کنترل تلویزیون می باشد و صرفاً جهت اجرای پرزنتیشن ها استفاده می شود و دکمه های قرار داده شده بر روی آنها به گونه‌ای ارائه می شود تا به راحتی بتوانید اسلایدها را جابجا کنید و ارائه ای مدرن داشته باشید. استفاده از پرزنتر ها سبب می شود تا به راحتی بتوانید در محیط کنفرانس قدم بزنید و از تمام نقاط صفحه اقدام به عوض کردن اسلاید های خود کنید اگر از موس برای عوض کردن اسلاید ها استفاده می کنید لازم است تا هر بار برای عوض کردن اسلاید به سمت رایانه خود بروید که این موضوع می‌تواند سبب اتلاف وقت شما باشد شاید پیشنهاد کنید که از موس های بی سیم استفاده شود اما باید بگوییم که این موزه ها امکان خطا و جابجا کردن اشتباه اسلایدها را به دنبال خواهد داشت . لازم به ذکر است که روش دیگری برای کنترل پاورپوینت شما در ارائه وجود دارد و آن هم کنترل اسلایدها توسط شخص دیگر می باشد. البته در این شرایط نیاز است که شما برای هر اسلاید از فرد مورد نظر بخواهید تا اسلاید را تغییر دهد و این موضوع می‌تواند در کاهش کیفیت ارائه شما تاثیرگذار باشد. پرزنتر ها به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی درون دست شما قرار می گیرند و همین موضوع سبب می‌شود تا هر زمانی که بخواهید اسلاید خود را جابجا کنید و یک ارائه با کیفیت را داشته باشید.

ماوس فضایی

ویژگی های پرزنتر ها

بر روی پرزنترهای دکمه های ارائه شده است که این دکمه ها شامل دکمه خاموش و روشن کردن دستگاه پرزنتر، دکمه های عقب بردن یا جلو بردن اسلایدها و دکمه های نمایش و عدم نمایش اسلاید برای مخاطبین می باشد. سه دکمه اول در تمام پرزنتر ها و دکمه های دیگر در پرینترهایی با قیمت های بالاتر، دیده می شود. یکی از قابلیت‌های پرزنتر ها اشاره گر لیزری است. معمولاً در ارائه های ممکن است که بخواهید به قسمت خاصی از اسلاید خود اشاره کنید. در این حالت است که زوم کردن دست می‌تواند وقت‌گیر باشد. در این شرایط در دستگاه های پرینتر لامپ لیزری ارائه شده که شما می توانید به وسیله آن لیزر را بر روی محل مورد نظر متمرکز کنید. برخی از پرینترها کیبورد دارند که به طور کلی می توانیم این نوع از پرزنترها را کیبورد های قابل حمل کوچکی بدانیم که به وسیله آن ها کنترل راحت تر ارائه می‌شود. ویژگی اساسی پرزنتر ها قابل حمل بودن و خاصیت کنترل از راه دور آن هاست؛ لذا پرزنترهایی باسیم وجود ندارد و این دستگاه‌ها تماما از راه های بی سیم با رایانه ارتباط برقرار می‌کنند. به همین دلیل پرزنترها تنها دارای سه راه ارتباطی اصلی دانگل بلوتوث و وای فای هستند.

خرید پرزنتر

خرید پرزنتر، خرید پد امضا و خرید قلم نوری

برای اطلاع از قیمت پرزنتر، قیمت پد امضا و قیمت قلم نوری کافیست تا به بخش فروشگاه محصولات ما سری بزنید. تنوع در این محصولات بسیار زیاد است و قیمت های در نظر گرفته شده برای آن ها متفاوت می باشد.

پرزنتر-و-قلم-نوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *