ویدئو پروژکتور

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور استوک و دست دوم

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور استوک و دست دوم

با توجه به افزایش قیمت ویدئو پروژکتور های آکبند، محصولات استوک در این بازار بسیار محبوب شده اند. البته که ویدئو پروژکتور دست دوم یا استوک، علاوه بر قیمت می تواند مزایای دیگری نیز داشته باشد که همین موضوع نیز، بسیاری از مشتریان را ترغیب به خرید پروژکتور های دست دوم یا استوک کرده است.

جالب است بدانید که ویدئو پروژکتور های استوک، انواع مختلفی که دارند که عموما پروژکتور های استوک موجود در بازار ایران، پروژکتور های استوک اروپایی و آمریکایی هستند که از کیفیت و طول عمر بالایی برخوردار می باشند.

در صورتی که قصد خرید ویدئو پروژکتور استوک با گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر را دارید، می توانید خرید خود را از فروشگاه مهراگین انجام دهید. همچنین در صورتی که با پروژکتور های دست دوم آشنایی ندارید، بهتر است تا این مطلب را به صورت کامل مطالعه کنید تا راهنمای خرید پروژکتور استوک را به صورت کامل در اختیار شما قرار دهیم.

پروژکتور استوک چیست و چه تفاوتی و پروژکتور معمولی دارد؟

به صورت کلی، پروژکتور های استوک، دستگاه های دست دومی هستند که قبلا به نحوی مورد استفاده قرار گرفته اند. برخی از این ویدئو پروژکتور ها در نمایندگی ها و نمایشگر ها و صرفا برای نمایش عمومی استفاده شده اند و مانند دستگاه های فابریکی هستند که تنها جعبه آنها باز شده و از نظر ظاهری مورد بررسی قرار گرفته اند.

راهنمای خرید پروژکتور استوک

در بازار، هر ویدئو پروژکتوری که قبلا استفاده شده باشد را ویدئو پروژکتور استوک نام گذاری می کنند و محصولات استوک، همان پروژکتور های دست دوم هستند که کارکرد آنها ممکن است کم یا زیاد باشد. یک ویدئو پروژکتور استوک، قبل از اینکه به فروش برسد، از نظر فنی و ظاهری مورد بررسی کامل توسط تیم فروش مهراگین قرار میگیرد و تست های مختلف بر روی دستگاه انجام می شود تا از سلامت دستگاه اطمینان حاصل شود.

در نتیجه این موضوع، شما می توانید بدون نگرانی خرید پروژکتور های دست دوم را از فروشگاه های معتبر انجام دهید. در نظر داشته باشید که پروژکتور های استوک، عموما توسط برند های معتبر تولید شده اند و همین موضوع نیز باعث شده تا این دستگاه ها طول عمر بالایی داشته باشند.

اگر قصد خرید ویدئو پروژکتور با کیفیت بالا را دارید، پیشنهاد می شود تا ویدئو پروژکتور استوک Full HD را بررسی کنید.

انواع ویدئو پروژکتور استوک موجود در بازار

در بازار ایران، پروژکتور های استوک مختلفی موجود است که برای فروش ارائه شده اند. عموما تفاوت هایی خاصی بین این محصولات نیست و می توانید هر کدام از آنها را تهیه کنید. اما مشتریان بیشتر پروژکتور های استوک اروپایی و آمریکایی را به محصولات دیگر ترجیح می دهند.

راهنمای خرید پروژکتور دست دوم

ویدئو پروژکتور استوک اروپا

از انواع دیتا پروژکتور های استوک می باشد که به سفارش کشور های اروپایی ساخته شده است. این دستگاه ها در کشور هایی اروپایی مورد استفاده قرار گرفته اند و در حال حاضر به روش های مختلف وارد کشور ایران شده اند و در دسترس مشتریان قرار گرفته اند. این پروژکتورها معمولاً در شرایط بسیار خوبی هستند و می‌توانند به‌عنوان یک جایگزین مقرون‌ به‌ صرفه برای یک ویدئو پروژکتور جدید خریداری شوند.

ویدئو پروژکتورهای استوک اروپایی می‌توانند یک گزینه عالی برای کسانی باشند که به دنبال یک ویدئو پروژکتور با کیفیت بالا و قیمت مناسب هستند. این پروژکتورها معمولاً دارای مشخصات مشابهی با ویدئو پروژکتورهای جدید هستند و می‌توانند برای طیف گسترده‌ای از کاربردها، از جمله سرگرمی خانگی، آموزش و کسب‌وکار استفاده شوند. شما می توانید خرید ویدئو پروژکتور استوک HD را از این بخش با قیمت مناسب انجام دهید.

ویدئو پروژکتور استوک آمریکایی

ویدئو پروژکتور استوک آمریکایی ویدئو پروژکتوری است که در ابتدا در ایالات متحده فروخته شده و سپس به دلایل مختلفی، استفاده از این دستگاه ها متوقف شده است و دستگاه ها توسط شرکت های واسط وارد کشور های دیگر شده اند. این محصولات را نیز توسط برند های معتبر ساخته می شوند و با توجه به اینکه با سفارش کشور آمریکا ساخته شده اند، اغلب کیفیت و کارایی بسیار بهتری نسبت به محصولات دیگر دارند.

ویدئو پروژکتورهای استوک آمریکایی معمولاً توسط شرکت‌های بازیابی تجهیزات الکترونیکی خریداری می‌شوند و سپس برای فروش مجدد آماده می‌شوند. این شرکت‌ها معمولاً پروژکتورها را آزمایش می‌کنند و در صورت نیاز تعمیرات روی دستگاه انجام میگیرد. می توان گفت تمامی دستگاه ها استوک دارای مهلت تست، گارانتی فروشگاه و خدمات پس از فروش هستند.

ویدئو پروژکتور استوک ایران

پروژکتور های استوک ایرانی، محصولاتی هستند که در کشور ایران مورد استفاده قرار گرفته اند و در حال حاضر نیز به صورت دست دوم یا استوک در فروشگاه های مختلف به فروش میرسند.

تفاوت‌ های بین پروژکتورهای استوک ایرانی و پروژکتورهای استوک اروپایی و آمریکایی

تفاوت‌ های بین پروژکتورهای استوک ایرانی و پروژکتورهای استوک اروپایی و آمریکایی

این سه نوع پروژکتور ها، دارای تفاوتهایی با یکدیگر هستند که شامل:

 • مشخصات: پروژکتورهای استوک ایرانی معمولاً دارای مشخصات مشابهی با پروژکتورهای استوک اروپایی و آمریکایی هستند. با این حال، ممکن است برخی تفاوت‌های جزئی وجود داشته باشد، مانند رزولوشن، روشنایی و کنتراست.
 • قیمت: پروژکتورهای استوک ایرانی معمولاً ارزان‌تر از پروژکتورهای استوک اروپایی و آمریکایی هستند. این به این دلیل است که بازار تجهیزات الکترونیکی در ایران نسبت به بازارهای اروپا و ایالات متحده کوچک‌تر است و بنابراین رقابت کمتر است.
 • گارانتی: پروژکتورهای استوک ایرانی معمولاً با گارانتی کوتاه‌تری نسبت به پروژکتورهای استوک اروپایی و آمریکایی فروخته می‌شوند. این به این دلیل است که قوانین مصرف‌ کننده در ایران از مصرف‌ کنندگان حمایت کمتری می‌کند.

ویدئو پروژکتور استوک از کجا بخریم؟

مراکز مختلفی فروش ویدئو پروژکتور استوک دست دوم را انجام می دهند. یکی از معتبر ترین فروشگاه هایی که می توانید خرید پروژکتور دست دوم را از آن انجام دهید، مهراگین می باشد. این فروشگاه به صورت مستقیم پروژکتور های دست دوم را وارد کشور می کند و با بهترین قیمت بدست مشتری می رساند.

ویدئو پروژکتور استوک از کجا بخریم

تمامی محصولات موجود در فروشگاه، قبل از ارسال به مشتری مورد تست و بررسی کامل قرار میگیرند و همین موضوع نیز باعث شده تا با خیال راحت بتوانید خرید آنلاین و یا حضوری را از این فروشگاه انجام دهید.

همچنین محصولات موجود در فروشگاه مهراگین، همگی دارای مهلت تست، گارانتی و خدمات پس از فروش هستند و می توانید تا سالهای بدون نگرانی از ویدئو پروژکتور خریداری شده، بدون نیاز به هزینه های اضافی، استفاده کنید.

مزایای خرید ویدئو پروژکتور استوک از فروشگاه مهراگین:

 • ارائه بهترین قیمت برای محصولات
 • ارائه مهلت تست، گارانتی و خدمات پس از فروش
 • تست و بررسی فنی و ظاهری محصولات قبل از ارسال به مشتری
 • فروش محصولات برند های معتبر ویدئو پروژکتور
 • امکان خرید به صورت آنلاین و حضوری

تست ویدئو پروژکتور استوک قبل از خرید

قبل از خرید ویدئو پروژکتور دست دوم، بهتر است تا دستگاه مورد نظر را مورد بررسی قرار دهید تا از سلامت آن اطمینان داشته باشید. در پروسه تست، می توانید موارد ارائه شده در ادامه را بررسی کنید:

تست ویدئو پروژکتور استوک قبل از خرید

 • بررسی ظاهر ویدئو پروژکتور: مطمئن شوید که پروژکتور هیچ آسیب فیزیکی مانند خراش، ترک یا شکستگی ندارد. همچنین، بررسی کنید که تمام پورت‌ها و دکمه‌ ها به‌خوبی کار کنند.
 • بررسی تصویر پروژکتور: پروژکتور را روی یک سطح صاف قرار دهید و آن را به یک منبع تصویر مانند کامپیوتر وصل کنید. سپس، تصویر را در حالت‌ های مختلف نور، کنتراست و رنگ بررسی کنید. مطمئن شوید که تصویر واضح، روشن و بدون هیچ گونه نقصی است.
 • بررسی صدای پروژکتور: اگر پروژکتور دارای بلندگو است، صدای آن را در حالت‌ های مختلف بررسی کنید. مطمئن شوید که صدا واضح و بلند است.
 • تست ریموت کنترل: بیشتر ویدئو پروژکتور ها دارای ریموت کنترل از راه دور هستند. ریموت را به صورت کامل تست کنید تا از سلامت آن اطمینان حاصل شود.
 • لامپ ویدئو پروژکتور را بررسی کنید: یکی از اصلی ترین بخش های پروژکتور، لامپ دستگاه می باشد که باید مورد بررسی قرار بگیرد. در صورتی که روشنایی تصویر کم است یا تصویر زرد دیده می شود، احتمالا لامپ پروژکتور نیاز به تعویض داشته باشد.

بهترین برند های ویدئو پروژکتور استوک

برند های مختلفی در بازار موجود هستند که می توانید خرید دستگاه های استوک را از آنها انجام دهید. اما توصیه می شود تا خرید خود را از بین محصولاتی با برند های معتبر خریداری کنید تا در صورت نیاز بتوانید خدمات پس از فروش مناسبی را یافت کنید.

برند هایی که بهترین خدمات پس از فروش را در ایران ارائه می کنند، شامل موارد زیر هستند:

 • اپتما
 • اپسون
 • بنکیو
 • پاناسونیک
 • سونی
 • ان ای سی
 • هیتاچی
 • سونی
 • اسمارت
 • اینفوکوس
 • توشیبا
 • دل
 • سانیو
 • کاسیو
 • کریستی
 • میتسوبیشی
 • ویویتک

همچنین در صورتی که از این برند های ویدئو پروژکتور تهیه کردید و نیاز به خدمات تعمیر دارید، می توانید با کارشناسان مهراگین در تماس باشید. 

مزایای ویدئو پروژکتور استوک

 • قیمت پایین: ویدئو پروژکتورهای استوک معمولاً بسیار ارزان‌تر از ویدئو پروژکتورهای آکبند هستند. به این دلیل که پروژکتورهای استوک قبلاً فروخته شده‌اند و ارزش اولیه خود را از دست داده‌اند.
 • کیفیت بالا: ویدئو پروژکتورهای استوک معمولاً از کیفیت بالایی برخوردار هستند. این پروژکتورها معمولاً توسط شرکت‌های معتبر ساخته شده‌اند و از قطعات باکیفیت استفاده می‌کنند.
 • گارانتی: برخی از فروشندگان ویدئو پروژکتورهای استوک، گارانتی را نیز ارائه می‌دهند. این گارانتی می‌تواند شما را در صورت بروز مشکل در پروژکتور، تحت پوشش قرار دهد.

معایب ویدئو پروژکتور استوک

 • عمر لامپ کمتر: لامپ‌های ویدئو پروژکتور معمولاً بین 4000 تا 7000 ساعت کار می‌کنند. اگر پروژکتوری که خریداری می‌کنید، عمر لامپ بالایی نداشته باشد، ممکن است مجبور به تعویض لامپ آن در آینده شوید.
 • عدم گارانتی کامل: برخی از فروشندگان ویدئو پروژکتورهای استوک، گارانتی کاملی را ارائه نمی‌دهند. این گارانتی ممکن است فقط شامل مشکلات فنی باشد و شامل آسیب‌های فیزیکی نشود.

4 دیدگاه در “راهنمای خرید ویدئو پروژکتور استوک و دست دوم

 1. حمید گفت:

  با توجه به قیمت هایی که ویدئو دیتا پروژکتور های نو دارن، به نظرم خرید پروژکتور استوک به خصوص استوک اروپایی و آمریکایی خیلی انتخاب به صرفه تری نسبت به محصولات آکبند هست

  1. sobhan گفت:

   با سلام، بله کاملا درست هست

 2. گودرزی گفت:

  ممنون، بعد از مطالعه این مطلب، از پروژکتور های استوک پاناسونیک خرید داشتم و به نظرم نسبت به قیمتی که دارن، به هیچ عنوان نمیشه محصول نو هم رده پیدا کرد

  1. sobhan گفت:

   با سلام، بله محصولات استوک پاناسونیک بسیار با کیفیت هستن و عمر بالایی دارن در عین حال به دلیل استوک بودن با قیمت مناسبی هم ارائه میشن، ممنون که نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *