ارز دیجیتال

آموزش کار با کیف پول اکسودوس exodus

آموزش کار با کیف پول اکسودوس

آموزش کار با کیف پول اکسودوس

افرادی که با کیف پول های ارز دیجیتال آشنایی دارند، احتمالا چندین بار نام اکسودوس را شنیده اند. با توجه به ویژگی های که این کیف پول نرم افزاری دارد، بسیاری اقدام به نصب کیف پول exodus میزنند. با اینکه کار با این نرم افزار ساده می باشد اما تصیم گرفتیم آموزش کار با کیف پول اکسودوس را برای کاربران آماده کنید تا افراد مبتی بتوانند از آن برای راه اندازی و انجام فعالیت های مورد نیاز خود در دنیای رمز ارز ها، استفاده کنند. کیف پول، رابطی برای ذخیره سازی ارز های دیجیتال می باشد که از آن برای نگهداری، ارسال و دریافت رمز ارز ها استفاده می کنند.

برای انتقال ارز دیجیتال با کیف پول اکسودوس، باید شماره کیف پول گیرنده که به آن آدرس کیف پول نیز می گویند را در اختیار داشته باشید. به آدرس ها کلید عمومی کیف پول نیز گفته می شود و همانطور که از نام آنها مشخص است می توان آن را به صورت عمومی برای افراد مختلف ارسال کرد، بدون اینکه اموال شما در خطر باشند. در نظر بگیرید که کلید عمومی ارز های دیجیتال، با کلید خصوصی ارز دیجیتال تفاوت دارد و در صورتی که فردی به غیر از شما، کلید های خصوصی کیف پول اکسودوس را در اختیار داشته باشد، می تواند به اموالتان دسترسی پیدا کند. به همین دلیل نیز نباید کلید های خصوصی کیف پول را با افراد دیگر به اشتراک بگزارید. مواردی که در ادامه بررسی خواهیم کرد، شامل عناوین زیر می باشد:

  1. آموزش نصب کیف پول اکسودوس

  2. نحوه ارسال و دریافت ارز دیجیتال در exodus

  3. ایمن کردن اکسودوس والت

  4. همگام سازی کیف پول اکسودوس در دستگاه های مختلف

آموزش نصب کیف پول اکسودوس

قبل از هر کاری باید در نظر داشته باشید که خرید و فروش ارز های دیجیتال در صرافی های مخصوص کریپتوکارنسی انجام می گیرد، پس بهتر است آموزش ثبت نام در صرافی های ارز دیجیتال را مطالعه کنید. همچنین در صورتی که با صرافی های معتبر آشنایی ندارید، می توانید لیست بهترین صرافی های ارز دیجیتال را مشاهد کنید تا اطلاعات دقیق این زمینه را به دست آورید. پس از اینکه موارد بالا را بررسی کردید بهتر است سراق نصب exodus wallet برویم. برای نصب نرم افزار اکسودوس ابتدا باید دانلود فایل برنامه را انجام دهید.

آموزش نصب کیف پول اکسودوس

شما می توانید دانلود کیف پول اکسودوس برای اندروید و آی او اس / دانلود کیف پول exodus برای کامپیوتر را از صفحه دانلود والت انجام دهید. بهتر است دانلود تنها از سایت رسمی صورت بگیرد تا با برنامه های جعلی رو به رو نشوید.

نصب کیف پول اکسودوس روی کامپیوتر

بعد از وارد شدن به سایت اکسودوس، در سمت چپ صفحه دانلود، می توانید گزینه “DESKTOP” را مشاهده کنید. این نسخه برای کامپیوترها و لپ تاپ ها مناسب می باشد و با زدن بر روی کلید مورد نظر می توانید دانلود را انجام دهید.

نصب کیف پول اکسودوس روی کامپیوتر

در نظر داشته باشید که بعد از زدن بر روی کلید، گزینه های مختلف برای پلتفرم های متفاوت مانند ویندوز، لینوکس و مک برای شما نمایش داده می شود که با توجه به سیستم عامل کامپیوتر خود می توانید فایل مورد نظر را انتخاب کنید. بعد از دریافت فایل، با چند کلیک ساده نصب کیف پول نرم افزاری اکسودوس را انجام دهید.

نصب کیف پول exodus روی گوشی

دانلود کیف پول اکسودوس برای گوشی را می توانید از صفحه دانلود سایت رسمی که در بالا آورده ایم انجام دهید. با وارد شدن به صفحه دانلود و انتخاب گذینه موبایل می توانید ورژن های مختلف را مشاهده کنید و نسخه مناسب برای موبایل خود را بگیرید.

نصب کیف پول exodus روی گوشی

بعد از نصب برنامه آن را باز و یک حساب کاربری ایجاد کنید.

دریافت ارز دیجیتال در اکسودوس والت

دریافت ارز دیجیتال با اکسودوس در کامپیوتر

برای دریافت ارز دیجیتال ابتدا وارد برنامه شوید و تب “Wallet” را انتخاب کنید.

دریافت ارز دیجیتال با اکسودوس در کامپیوتر

در اینجا یک لیست برای شما به نمایش گزاشته می شود که باید رمز ارز مورد نظر که قصد دریافت آن را دارید را انتخاب کنید تا کلید عمومی دریافت در اختیار شما قرار بگیرد. در صورتی که ارز مورد نظر خود را در لیست مشاهده نکردید، به پایین صفحه رفته و بر روی “+ Add More” کلیک کنید و رمز ارز مورد نظر خود را از این قست به کیف پول اکسودوس اضافه کنید.

بعد از انجام فرایند باید گزینه دریافت را انتخاب کرده تا آدرس عمومی کیف پولتان برای ارز انتخاب شده را مشاهده کنید. اگر می خواهید رمز ارزی را دریافت کنید باید آدرسی که در این قسمت وجود دارد را برای فرد ارسال کننده بفرستید. البته در این قسمت یک QR کد نیز وجود دارد و با ارسال این کد هم می توانید فرایند انتقال را ادامه دهید.

در نظر داشته باشید که آدرس کیف پول را عینا کپی کنید. با توجه به اینکه آدرس شامل اعداد و حروف است در صورت نوشتن ممکن است اشتباه تایپی در آن ایجاد شود.

دریافت رمز ارز در exodus موبایل

بعد از باز کردن برنامه به صورت پیش فرض در تب “Wallet” قرار دارید، اگر اینگونه نبود باید به این بخش بروید.

از لیست باز شده باید ارز مورد نظر برای دریافت را انتخاب کنید. مانند کامپیوتر در صورتی که رمز ارز دلخواه در این لیست نبود، باید از پایین صفحه و انتخاب گزینه “+ Add More” ارز دیجیتال مورد نظر خود را به این بخش اضافه کنید. بعد از اضافه کردن ارز مورد نظر، با کلیک بر روی آن می توانید وضعیت دارایی، قیمت و ارسال و دریافت را مشاهده کنید و برای دریافت باید گزینه سمت راست که با فلش رو به پایین نشان داده شده را فشار دهید.

در ادامه می توانید آدرس عمومی کیف پول خود را مشاهده کنید و آن را برای ارسال کننده ارز دیجیتال بفرستید تا انتقال را انجام دهد.

ارسال کریپتو با کیف پول اکسودوس

ارسال ارز دیجیتال در exodus با کامپیوتر

در سمت چپ صفحه قسمت “Wallet” را انتخاب کنید.

ارسال ارز دیجیتال در exodus با کامپیوتر

در اینجا مراحل مشابه مراحل دریافت ارز دیجیتال است با این تفاوت که به جای انتخاب گذینه دریافت باید گذینه ارسال را انتخاب کنید.

بر روی دکمه ارسال کلیک کنید و در قسمت بالا، آدرس مقصد را وارد کرده و تایید کنید.

در ادامه شما می توانید مبلغ مورد نظر برای ارسال را وارد کرده یا از گزینه های اضافی استفاده کنید.

آموزش ارسال ارز دیجیتال در کیف پول Exodus با گوشی

مانند آموزش دریافت به بخش “wallet” مراجعه کنید و رمز مورد نظر خود را انتخاب و بر روی ارسال کلیک کنید.

آموزش ارسال ارز دیجیتال در کیف پول Exodus با گوشی

در ادامه مقدار ارز مورد نظر را وارد کرده و در قسمت پایین صفحه آدرس مقصد را الصاق کنید.

به یاد داشته باشید، اگر نیاز به بالاترین سطح امنیتی برای سرمایه دیجیتال خود دارید، بهتر است از کیف پول های سخت افزاری استفاده کنید. برای خرید کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس s و مدل های دیگر، می توانید به این بخش از وب سایت مراجعه کنید.

آموزش ایمن کردن Exodus wallet

در صورتی که تنها حساب کیف پول اکسودوس را ایجاد کرده باشید و ایمنی آن را در نظر نگرفته باشید، هر کسی می تواند با دسترسی به کیف پول شما، ارسال و دریافت ارز های دیجیتال را انجام دهد. به همین دلیل باید برای ایمن سازی کیف پول اکسودوس، یک رمز قوی را برای آن در نظر بگیرید. باید بدانید که رمز ارز های ذخیره شده در حساب کیف پول شما، در اصل بر روی رایانه یا حافظه دستگاه ذخیره سازی می شود. در صورتی که رایانه شما با مشکلی رو به رو شود یا هارد آن خراب شود، احتمالا دسترسی خود به حساب را از دست خواهید داد! البته نیاز به نگرانی نیست، راه حل های مختلفی برای این موضوع در نظر گرفته شده است که می توانید از آنها برای ایمن کردن حساب خود استفاده کنید. ایمنی یکی از مهمترین بخش های آموزش کار با کیف پول اکسودوس به شمار می رود.

یک راه حل ساده و در دسترس، استفاده از کلید های خصوصی می باشد که با دریافت آنها شما می توانید در هر دستگاهی به کیف پول ارز های دیجیتال اکسودوس خود دسترسی داشته باشید. البته در نظر داشته باشد که واژه های خصوصی نباید در دسترس افراد ناشناس قرار بگیرند.

نحوه ایمن کردن کیف پول اکسودوس

برنامه را باز کنید و “Backup” را از بخش سمت چپ انتخاب کنید. بلافاصله برنامه از شما می خواهد که یک رمز عبور تایید کنید. برای ایمنی بیشتر بهتر است رمزی را انتخاب کنید که ترکیبی از اعداد، حروف و کاراکتر ها باشد، سپس گزینه “NEXT” را انتخاب کنید.

نحوه ایمن کردن کیف پول اکسودوس

رمز عبور را تکرار و دوباره بر روی گذینه “NEXT” کلیک کنید. در ادامه 12 فیلد خالی برای شما نمایش داده می شود، موس خود را بر روی هر یک از خانه ها ببرید تا عبارت های امنیتی را مشاهده کنید. همه این عبارت ها را یادداشت کرده و در یک محل امن نگهدارید. در نظر داشته باشید که ترتیب کلمات مهم است. بعد از یادداشت کردن، گذینه “NEXT” را بزنید.

برای اطمینان از اینکه در مرحله قبل عبارت ها را یادداشت کرده اید، نرم افزار از شما می خواهد کلماتی که در بین عبارت های امنتی شما وجود داشته اند را مشخص کنید و سپس بر روی “FINISH” کلیک کنید.

هماطور که مشاهده کردید، آموزش کار با کیف پول اکسودوس بسیار ساده می باشد و پس از یک بار بررسی این مطلب می توانید آشنایی خوبی با بخش های مختلف کیف پول exodus داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *