قلم نوری

راهنمايی خرید بهترين قلم نوری برای تدريس و آموزش رياضی؟

امروزه با توجه به تشکیل کلاس های مجازی و کلاس های آنلاین استفاده از قلم های نوری بسیار پیشنهاد می شود. از آنجا که پیشرفت تکنولوژی سبب شده تا در بسیاری از زمینه ها پیشرفت داشته باشیم؛ لذا قلم نوری یکی از گزینه‌های مناسب برای افزایش کیفیت تدریس شما در کلاس های آنلاین می باشد.کلاس های آنلاین، کلاس هایی هستند که در بستر اینترنت و به صورت غیر حضوری برگذار می شوند. تدریس آنلاین یک فرایند آموزشی است که از مجموعه ای از اطلاعات آموزشی نظیر مقالات، دروس، فیلم ها و عکس ها استفاده می کنند. امروزه تدریس آنلاین را یک فرایند آموزش نوین می‌دانند که جمعی از اطلاعات آموزشی و ابزارهای ارتباطی، کلاس را تشکیل می دهد. کلاس های آنلاین یک محیط آموزشی هستند که در آنها محدودیت زمانی و مکانی برای شرکت کننده وجود ندارد و معلم و دانش آموز می تواند در فضای وب با هم ارتباط برقرار کند و تعامل داشته باشند. نکته اصلی که سبب جذابیت کلاس های آنلاین می‌شود این است که افراد می‌توانند در بستر اینترنت، هر نوع تدریسی را داشته باشند. یکی از مهمترین تجهیزاتی که معمولاً در بستر وب انجام می‌شود، تدریس ریاضی می باشد.

تجهیزات مناسب کلاس ریاضی

برای اینکه بتواند یک کلاس آنلاین را تجربه کنید به یک کامپیوتر رومیزی، اینترنت با سرعت مناسب، هدست یا اسپیکر و میکروفون جهت مکالمات صوتی و نرم‌افزارهای مخصوص آموزش آنلاین و قلم و صفحه دیجیتال برای تولید محتوا نیاز دارید. معمولاً برای تدریس ریاضی از آنجا که ممکن است مدرس نیاز به یادداشت برخی موارد داشته باشد، قلم معمولی به کار نمی‌آید چرا که در کلاس های آنلاین معمولا به صورت دیجیتالی همه موارد نمایش داده می شود. لذا در اینجاست که قلم نوری برای تدریس به کار گرفته می‌شود. قلم نوری انواع متفاوتی دارند که هر کدام از آنها برای کاربردهای مختلفی مناسب هستند.

کلاس آنلاین ریاضی

قلم نوری برای تدریس ریاضی

قلم نوری یک وسیله الکترونیکی دستی است که نوک آن عدسی از جنس یک پلیمر خاص و شفاف دارد که وظیفه آن متمرکز کردن پرتوهای نور بر روی یک نقطه بوده و این ماده از شیشه نرم‌تر است که به هنگام تماس با صفحه نمایش سبب می‌شود تا به صفحه نمایش آسیب نرسد. این قلم ها با توجه به حالت آرگونومیکی راحت تر در دست به خوبی جا می گیرند و کارکرد انگشت با آنها راحت تر از موسخواهد بود. استفاده از قلم می‌تواند جذاب تر و موثرتر از روش‌های دیگر باشد. همچنین شما می توانید به صورت مستقیم با رایانه خود تعامل برقرار کنید. معلم هایی که به صورت خصوصی و یا به صورت گروهی کلاس های آنلاین برگزار میکنند، با استفاده از یک قلم نوری می‌توانند تمام اطلاعاتی که قصد دارند تا درنمایشگر خود به نمایش بگذارند و مفاهیم را به راحتی منتقل کنند.

قلم نوری مناسب تدریس

مناسب ترین قلم نوری برای تدریس ریاضی

برای اینکه بتوانید یک قلم نوری مناسب را انتخاب کنید ابتدا باید نیاز خود را بسنجید برای انتخاب یک قلم نوری در تدریس ریاضی لازم است قلم شما ابتدا ساختاری مناسب داشته باشد تا به خوبی در دست شما قرار بگیرد. نکته بعدی این است که باید توجه کنید که قلم شما هیچ گونه تاخیری در ارائه .اطلاعات نداشته باشد. چرا که اگر قلم تاخیر داشته و اینترنت شما هم کمی کند شود، در اینصورت تدریس شما با روندی نامناسب همراه خواهد بود . قلمی که انتخاب می کنید باید به گونه‌ای باشد که درک فشار بر روی سر آن بالاتر از دیگر نمونه ها باشند معمولاً درک فشار تا سطح ۲۰۴۸ برای تدریس آنلاین ریاضی مناسب خواهد بود .

قیمت قلم نوری

کاربرد قلم نوری در تدریس ریاضی

لازم به ذکر است که قلم های نوری معمولاً در زمان هایی کاربرد دارند که شما بخواهید تصویر، نمودار و یا حتی فرمول هایی را ذکر کنید. در تدریس ریاضی معمولاً بیشتر از دیگر درس ها نیاز به رسم نمودار؛ شکل و یا نوشتن فرمول وجود دارد. معمولاً نوشتن فرمول با کیبورد بسیار مشکل است اما قلم های نوری این کار را برای شما ساده تر می‌کنند و سبب می‌شود تا یک کلاس جذاب تر داشته باشید و علاوه بر لذت بردن از تدریس خود، دانش آموز نیز مباحث را به طور دقیق تر متوجه شود.با توجه به فرآیندی که در قلم نوری صورت می گیرد، ممکن است برخی از قلم های نوری تاخیر قابل توجهی داشته باشند که انتقال اطلاعات از قلم های نوری سبب تاخیر می شود و این تاخیر در کلاس های آنلاین جالب نیست. پس قلم نوری ای که برای تدریس آنلاین استفاده می‌شود باید تاخیر کمتری داشته باشد و البته دقت آن نیز باید در درجه خوب قرار بگیرد. در این حالت قلم هایی که حساسیت به زاویه دارند پیشنهاد نمی‌شود چرا که این قلم ها دارای قیمت بالاتری بوده و برای تدریس نیز مناسب نخواهد بود .

قلم نوری مناسب تدریس ریاضی

بهترین قلم نوری برای تدریس ریاضی

ممنونم قلم های نوری که برای تدریس خصوصی و یا موارد پزشکی پیشنهاد می‌شوند، در مدل‌های One by wacom یا intous Draw هستند که قیمت پایین تر و قابلیت های محدودی دارند اما می توانند در تدریس خصوصی و کلاس های آنلاین مورد استفاده قرار بگیرند قلم های نوری با این ویژگی معمولاً در تدریس خصوصی ریاضی و حتی فیزیک بسیار مناسب خواهد بود.

بهترین قلم نوری برای ندریس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *