قلم نوری

بهترين قلم نوری مناسب براي فتوشاپ، طراحی گرافيك و نقاشی ديجيتال چيست؟

راهنمای خرید قلم نوری برای نقاشی

یکی از ابزارهای ورود اطلاعات به رایانه قلم نوری می باشد. قلم نوری در کنار ابزارهای نظیر صفحه کلید و موس قرار می‌گیرد. قلم‌های نوری برای مصارفی نظیر طراحی گرافیک و اتوماسیون اداری استفاده بالایی دارند و با عمومیت یافتن اتوماسیون اداری کاربرد قلم های نوری نیز مرتباً در حال افزایش است. از آن جا که این روزها آموزش های مجازی بسیار رونق پیدا کرده اند لذا، آموزش مجازی کاربرد قلم های نوری را برای برقراری ارتباط بین استاد و دانشجو ضروری کرده و همچنین کارهایی نظیر طراحی های دیجیتال نیاز به قلم نوری با کیفیت دارند. قلم نوری در مقایسه با موس مزیت‌های بسیار بیشتری دارد که همین موضوع سبب شده تا استفاده از آن توسط هنرمندان رونق پیدا کند.

بهترین قلم نوری برای طراحی

برای اینکه بخواهید بهترین قلم نوری را برای طراحی با فتوشاپ انتخاب کنید، باید با ویژگی‌های قلم‌نوری آشنا شویم. اطلاع از ویژگی‌های قلم نوری به شما کمک می کند تا بتوانید بهترین قلم نوری خود را برای فتوشاپ، طراحی گرافیک و یا نقاشی دیجیتال انتخاب کنید. برای خرید قلم نوری باید ابتدا با مشخصاتی که برای قلم‌های نوری عنوان می‌گردد آشنا باشید. این موضوع به شما کمک می کند تا گزینه مناسب تر را برگزینید.

خرید قلم نوری مناسب طراحی

وضوح قلم نوری برای طراحی دیجیتال

برای یک هنرمند، انتخاب قلم نوری که وضوح بالایی داشته باشد و در کنار آن تاخیر کمی داشته باشد، بسیار حائز اهمیت است. در مقاله قبلی ذکر کردیم که قلم های نوری در مدل های متفاوتی عرضه می شوند. از جمله این مدل ها می توان به قلم های نوری با نمایشگر و یا قلم های نوری بدون نمایشگر اشاره کرد. برای هنرمندانی که با فتوشاپ و و یا کورل کار می کنند. استفاده از قلم های نوری با نمایشگر می تواند سبب شود تا کار جذاب تر و تمیزتری را ارائه دهید.

قلم نوری برای طراحی

خرید قلم نوری برای نقاشی دیجیتال

خرید قلم نوری برای نقاشی دیجیتال بسیار مهم است چرا که سبب می شود تا نقاشی جذاب تری بکشید و تجربه بهتری از نقاشی خود داشته باشد. برای قلم های نوری مناسب نقاشی دیجیتال لازم است تا وضوح تصویر شما 5080یا بالاتر باشد. وضوح تصویر کمتر از 5080 سبب می‌شود تا کار شما آنگونه که باید جذاب نگردد و در نهایت به چیزی که می خواهید دست پیدا نکنید. LPI به شما نشان می دهد که در هر اینچ چه مقدار تراکم دارید. هر چقدر تراکم شما بیشتر باشد سبب می شود تا تصویر شما بهتر دیده شود. در نقاشی های دیجیتالی لازم است تا وضوح تصویر در مقایسه با کارهای دیگر بالاتر باشد. در قلم های نوری LPIهر چه بالاتر باشد کار شما در ابعاد بزرگتر نیز کیفیت بالاتری خواهد داشت.

قلم نوری برای فتوشاپ

حداکثر سرعت انتقال اطلاعات در قلم نوری

حال که در خصوص LPI صحبت کردیم باید در خصوص سرعت انتقال اطلاعات در قلم نوری هم بحث کنیم. سرعت انتقال اطلاعات در قلم‌های نوری متنوع است اما هر کدام از قلم های نوری حداکثر سرعت انتقال اطلاعات متنوعی دارند که در مشخصات قلم ذکر می گردد. شما باید قلم‌نوری ای انتخاب کنید که حداکثر سرعت انتقال اطلاعات آن بالای ۲۰۰ باشد. این موضوع به شما کمک می کند تا تصویری که رسمی کنید بدون تاخیر باشد و بتوانید نقاشی خود را پشت سر هم دیگر رسم کنید، بدون آنکه اشتباهی در طراحی آن رخ دهد. هر چقدر زمان تاخیر بالاتر برود کار شما کیفیتش پایین تر می آید و به همین دلیل است که استفاده از قلم های نوری با کیفیت با تاخیر کم برای طراحی و فتوشاپ بسیار مهم است . زمانی که می‌گویم RPS قلم بیشتر از ۲۰۰است یعنی در قلم شما در هر ثانیه بیش از ۲۰۰ بار اطلاعات به سیستم شما از طریق کابل منتقل می شود.

میزان حساسیت به فشار در قلم های نوری

میزان حساسیت به فشار در قلم های نوری نیز از دیگر مسائلی است که در مشخصات قلم ذکر می شود. حساسیت قلم دیجیتال نسبت به فشار یا LEVEL یک المان بسیار مهم است و هرچه میزان این حساسیت بیشتر باشد، قلم نوری شما کاری با کیفیت تر و حساس تر را تحویل می دهد. در بین بهترین قلم های نوری برای طراحی انواع قلم ها با LEVEL پایین تر و بالاتر یافت می‌شود اما شما بسته به کار خود باید طرحی را انتخاب کنید که بیشترین کیفیت از کار را تحویل بگیرید. به طور کلی هرچه قلم نوری، لول بالاتری داشته باشد، خطوط به بهترین حالت ترسیم می شود و وضوح کار شما و خروجی نهایی طبیعی تر خواهد بود .در بازار قلم های نوری شما می توانید بنا به حساسیت فشار قلم نوری، بهترین مدل را انتخاب کنید و انتخاب قلمی با لول ۸۱۹۲ معقول به نظر می‌رسد.

قلم نوری برای نقاشی دیجیتال

نتیجه گیری

پس به عنوان یک هنرمند طراحی دیجیتالی شما باید بدانید چه قلمی برای شما مناسب خواهد بود. برای اینکه بتوانید یک قلم نوری مناسب طراحی انتخاب کنید، باید به سه نکته مهم یعنی وضوح تصویر، بالا ترین سرعت انتقال اطلاعات و LEVEL قلم توجه کنید. توجه به این نکات به شما کمک می کند تا یک کار با کیفیت‌تر تحویل دهید. کار با کیفیت‌تر نه تنها سبب می‌شود تا خستگی شما از بدن خارج شود، بلکه در نهایت مشتری شما راضی خواهد بود و هزینه‌ای که برای قلم خود می کنید به هیچ عنوان به شما ضرری نمی رساند چرا که در نهایت کاری حرفه ای تر را تحویل شما می‌ده.د البته نکته حائز اهمیتی که در اینجا بیان می‌شود این است که قلم تنها ابزار می باشد و خلاقیت شما در استفاده از قلم است که به شما کمک می کند تا کاری مناسب را تحویل مشتری بدهید.

چه نوع قلم نوری بخریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *