ارز دیجیتال

روش کار با کیف پول اتمیک – آموزش کامل کیف پول اتمیک

آموزش نصب کیف پول اتمیک والت

آموزش نصب کیف پول اتمیک والت

یکی از پرکاربرد ترین کیف پول های نرم افزاری، اتمیک والت می باشد که بسیاری از فعالان حوزه ارز های دیجیتال از آن برای نگهداری، ارسال و یا دریافت انواع کوین ها استفاده می کنند. روش کار با کیف پول اتمیک با توجه به رابط کاربری ساده ای که در این برنامه گنجانده شده است، بسیار ساده می باشد. در ادامه با بررسی مطالبی مانند آموزش ساخت حساب کیف پول اتمیک، نحوه دریافت و ارسال ارز دیجیتال با کیف پول اتمیک و روش استکینگ در کیف پول اتمیک که از بخش های مهم این کیف پول می باشد را بررسی می کنیم.

در نظر داشته باشید که بهترین راه برای نگهداری ارز های دیجیتال، استفاده از کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری است. اگر به تازگی نحوه خرید و فروش ارز های دیجیتال را فرا گرفته اید، بهتر است برای نگهداری ارز های خود از کیف پول مناسب استفاده کنید.

آموزش نصب کیف پول اتمیک والت در دسکتاپ

کیف پول اتمیک برای پلتفرم های مختلفی عرضه شده است که با توجه به نیازتان می توانید از برنامه های مختلف آن استفاده کنید. شما می توانید نرم افزار اتمیک را از وب سایت رسمی اتمیک به آدرس “https://atomicwallet.io/downloads” دانلود کنید و نسخه مناسب را بر روی دیوایس مورد نظر نصب کنید. برای ساخت کیف پول اتمیک، وارد نرم افزار شوید و بر روی گزینه “Create Wallet” کلیک کنید.

ساخت کیف پول اتمیک

در این مرحله باید یک رمز عبور قوی برای حساب خود در نظر بگیرید و یک بار دیگر رمز مورد نظر را در فیلد قرار داده شده بگذارید و گزینه “Set Password” را انتخاب کنید تا رمز مورد نظر برای حساب شما انتخاب شود. در نظر داشته باشید که اگر رمز عبور حساب را گم کرده اید و کلید های امنیتی کیف پول خود را فراموش کرده باشید، به هیچ عنوان نمی توانید حساب کیف پول اتمیک خود را بازیابی کنید.

انتخاب رمز برای کیف پول اتمیک

یکی از مهمترین بخش های ساخت کیف پول اتمیک، عبارات امنیتی می باشند که در حال حاضر به شما نمایش داده شده است. با استفاده از این عبارات در صورت فراموشی رمز عبور می توانید وارد حساب خود شوید. بهتر است این عبارات را در چندین محل امن نگهداری کنید. بعد از اینکه عبارات امنیتی کیف پول را یادداشت کردید، بر روی “Open Wallet” کلیک کنید تا مراحل بعدی نمایش داده شود.

عبارات امنیتی کیف پول

در ادامه اتمیک برای ارائه خدمات بهتر از شما اجازه می خواهد تا به صورت ناشناس اطلاعاتی را از کیف پول شما جمع آوری کند. اگر ترجیح می دهید که اطلاعات حساب شما جمع آوری نشود، می توانید این مرحله را رد کنید.

آموزش کیف پول اتمیک

در حال حاضر کیف پول شما آماده استفاده می باشد!

ساخت کیف پول اتمیک در موبایل

شما می توانید آخرین ورژن از نرم افزار کیف پول اتمیک را از گوگل پلی یا اپ استور بارگذاری کنید. در نظر داشته باشید که اتمیک والت را همیشه آپدیت نگه دارید، زیرا به صورت مستمر قابلیت های جدید به این کیف پول اضافه می شود. برای ساخت کیف پول اتمیک تلفن همراه، برنامه اتمیک را باز کنید. در صفحه اول دو گزینه مشاهده می شود که برای ایجاد حساب باید “Create New Wallet” را انتخاب کنید.

ساخت حساب اتمیک در موبایل

پس از آن باید برای حساب کاربری خود یک رمز عبور تنظیم کنید. در نظر داشته باشید که رمز مورد نظر باید ایمن باشد تا امنیت حساب شما را تضمین کند.

یک بار دیگر رمز را وارد کنید و اجازه دهید تا کیف پول بارگزاری شود.

پس از این مرحله عبارات بازیابی حسابتان را مشاهده خواهید کرد که باید آنها را در یک محیط امن یادداشت و نگهداری کنید. پس از ذخیره عبارات امنیتی می توانید بر روی “Start Using Atomic” کلیک کنید.

تبریک! در حال حاضر کیف پول شما آماده استفاده می باشد.

آموزش ارسال ارز دیجیتال از کیف پول اتمیک

ارسال و دریافت ارز دیجیتال، یکی از قابلیت های است که کیف پول اتمیک در اختیار کاربران قرار می دهد. شما می توانید ارز های مختفی را در این کیف پول نرم افزاری نگهداری کنید و در صورت نیاز آن را برای حساب های دیگر خود نیز ارسال کنید.

نحوه ارسال ارز دیجیتال از کیف پول اتمیک در دسکتاپ

شما با استفاده از کیف پول های اتمیک می توانید به راحتی دارایی های دیجیتالی خود را ارسال و یا دریافت کنید. در ادامه به صورت گام به گام ارسال ارز دیجیتال با کیف پول اتمیک والت در کامپیوتر را بررسی خواهیم کرد. برای شروع کیف پول اتمیک خود را باز کنید. در این مرحله شما می توانید تمامی دارایی های موجود در کیف پول خود را مشاهده کنید. در ادامه ما آموزش را با ETH یا اتریوم بررسی خواهیم کرد، اما در نظر داشته باشید که ارسال تمام ارز ها به همین شکل انجام می گیرد.

نحوه ارسال ارز دیجیتال از کیف پول اتمیک (1)

در صفحه اصلی دقیقا جایی که جزئیات ارز مورد نظر را مشاهده می کنید، بر روی آن کلیک کرده و گزینه ارسال “Send” را انتخاب کنید.

اکنون می توانید رابط ایجاد شده برای ارسال ارز را مشاهده کنید. در اینجا باید آدرس کیف پول دریافت کننده را وارد کنید. توصیه می شود وارد کردن آدرس را به صورت کپی – پیست انجام دهید و به صورت دستی آدرس ها را وارد نکنید.

وارد کردن آدرس مقصد

در ادامه باید مبلغی را که قصد ارسال آن را دارید انتخاب و تایید کنید. در این بخش می توانید مبلغ را هم با استفاده از ارز دیجیتال هم با مقیاس دلار وارد کنید. در صورتی که می خواهید تمام موجودی را انتقال دهید، از گزینه “Send All” بهره بگیرید.

در نظر داشته باشید که تمام تراکنش ها در شبکه بلاک چین، شامل هزینه های تراکنش هستند که باید آنها را پرداخت کنید. برای این کار می توانید از کلید “Set Fee” برخوردار شوید.

بعد از زدن کلیک ارسال، رمز عبور خود را وارد کرده و تایید کنید.

پس از چند ثانیه صفحه تایید را مشاهده خواهید کرد. همچنین در اینجا هش معامله قابل مشاهده است، در صورت کلیک بر روی آن می توانید معامله خود را در بلاک مورد نظر دنبال کنید.

در نظر داشته باشید که تمام معاملات انجام شده خود را می توانید در بخش History مشاهده کنید. برای این کار از نوار سمت چپ اقدام کرده و بر روی History کلیک کنید. آخرین معامله شما اولین گزینه در لیست خواهد بود.

نحوه ارسال ارز دیجیتال از کیف پول اتمیک موبایل

به طور کلی ارسال دارایی ها در اتمیک والت موبایل بسیار آسان است. پس از اینکه روش کار با کیف پول اتمیک را بررسی کردید و حساب والت را ایجاد کردید، می توانید صفحه اصلی را مشاهده کنید. از لیست انتخاب شده می توانید ارز های موجود را انتخاب کنید. ما در اینجا BTC را انتخاب کرده ایم، اما هر ارز دیگری را هم می توانید به همین روش انتقال دهید.

در اینجا اطلاعات ارز مورد نظر را مشاهده خواهید کرد، بر روی گزینه ارسال کلیک کنید.

ارسال ارز از کیف پول اتمیک

در ادامه مقدار موجودی را مشاهده خواهید کرد و فیلد آدرس نیز در این بخش نمایش داده می شود. شما می توانید آدرس کیف پول دریافت کننده را در اینجا وارد کنید و در صورت نیاز امکان استفاده از QR کد نیز وجود دارد. پیش از پرداخت باید هزینه شبکه که در بخش FEE مشخص شده است را پرداخت کنید!

تمامی اطلاعات تراکنش را بررسی کرده و بر روی “Send X amount” کلیک کنید. برای تایید کردن معامله باید رمز عبور کیف پول را وارد و ادامه دهید.

وارد کردن رمز کیف پول

در اینجا تراکنش شما انجام شده است و می توانید هش آن را برای بررسی بیشتر تراکنش در اختیار داشته باشید.

شما می توانید وضعیت ارز های خود را در بخش “coin info” مشاهده کنید و برای پیگیری تراکنش ها هم به بخش “History” بروید.

استیکینگ در کیف پول اتمیک

یکی از بخش های جذاب کار با کیف پول اتمیک، استکینگ آن می باشد. شما می توانید ارز های دیجیتال خود را در کیف پول اتمیک استک کنید و با نگهداری ارز های دیجیتال مختلف، پاداش بگیرید.

آموزش استیکینگ در کیف پول اتمیک

استکینگ ارز دیجیتال یک فعالیت بسیار ساده می باشد. به جای اینکه ارز های خود را در کیف پول نگهداری کنید، آنها را برای فعالیت های شبکه به اشتراک می گذارید و می توانید با نگهداری ارز های دیجیتال خود، سود دریافت کنید. اشتراک گذاری ارز های دیجیتال در بلاک چین باعث می شود تا امنیت شبکه افزایش پیدا کند و از این طریق شما از طرف شبکه پاداشی دریافت می کنید که سود شما می باشد.

چگونه در کیف پول اتمیک استیکینگ انجام دهیم؟

برای شروع کار می توانید در منو کیف پول خود بخش “Staking” را انتخاب کنید. در اینجا لیستی از ارز های مختلف که امکان استک کردن آنها وجود دارد برای شما نمایش داده می شود. با توجه به اینکه قصد استک کردن اتم را داریم باید “ATOM” را انتخاب کنیم.

مراحل استیکینگ اتم

حال بر روی “Stake” کلیک بزنید.

در اینجا لیست مورد نظر برای شما به نمایش در می آید و از میان آنها می توانید ارز مورد نظر برای استکینگ را انتخاب کنید. قبل از ادامه کار در نظر داشته باشید که هیچ راهی برای لغو فرایند وجود ندارد!

در حال حاضر واریز اتم برای استکینگ انجام شده است و بنابراین باید منتظر واریز شدن اولین پاداش خود بمانید. همچنین در این بخش نیز می توانید بر روی هش معامله خود کلیک کنید و بلاک مورد نظر را کاوش کنید.

دریافت پاداش استکینگ 

در نظر داشته باشید که دریافت پاداش استیکینگ به صورت دستی انجام می شود. برای دریافت پاداش های خود باید Claim را انتخاب کنید، زمانی که پاداشی در نظر گرفته شده باشد دکمه به حالت برجسته نمایش داده می شود.

آموزش کار با کیف پول اتمیک

همانطور که مشاهده کردید، تا اینجای کار روش کار با کیف پول اتمیک را با جزئیات مورد بررسی قرار دادیم. در صورتی که از کیف پول های دیگر برای نگهداری ارز های دیجیتال خود استفاده می کنید ممکن است مطالب زیر برای شما مناسب باشد:

  1. روش کار با کیف پول COOLWALLET S
  2. آموزش کیف پول Ledger Nano X
  3. نحوه استفاده از کیف پول Trust Wallet
  4. آموزش استفاده از کیف پول ترزور مدل T

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *