ماشین های اداری جز نیازهای اولیه مکان هایی مانند سازمان ها، ادارات و مدارس هستند و با هدف تسهیل و افزایش سرعت انجام امور مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله ماشین های اداری که مورد استفاده سازمان ها، ادارت، سالن همایش قرار می گیرند می توان به مواردی مانند پرینتر، چاپگر، ویدئو پروژکتور، پرده نمایش، دستگاه فتوکپی، دستگاه حضور و غیاب و اسکنر اشاره نمود که بعضی از موارد ذکر شده مانند ویدئو پروژکتور، پرینتر و اسکنر به صورت فردی و در منازل نیز استفاده می شوند.

ماشینهای اداری 

زیرشاخه‌ها

 • پرینتر

  پرینترها به 8 گروه اصلی زیر تقسیم می شوند.

          1-     پرینتر لیزری

          2-     پرینتر جوهر افشان

          3-     پرینتر سوزنی یا ماتریس نقطه ایی

          4-     پرینتر حرارتی

          5-     پرینتر صفحه ایی

          6-     جت پرینتر

          7-     پرینترهای سه بعدی

          8-     پرینتر صنعتی

  علاوه بر این دسته بندی کلی، موارد استفاده وکاربردهای متعدد از پرینتر به صورت خانگی، اداری، صنعتی یا مصارف خاص مانند لیبل پرینتر و فیش پرینتر و همچنین رنگی یا سیاه و سفید بودن پرینتر و یا چاپگر ضربه ایی و غیر ضربه ایی، تنوع زیادی را برای این دستگاه ایجاد کرده است. تعدادی ار برندهای اصلی پرینتر در بازار ایران عبارتند از:HP، Apple, CANON، RICOH  EPSON،BROTHER، SUMSUNG و...

 • دستگاه کپی

  دستگاه فتوکپی در سازمان ها،شرکت ها، ادارات و مدارس مورد استفاده قرار میگیرد و بیشتر در ایران به صورت استوک بفروش می رسد.. از برندهای دستگاه کپی میتوان به شارپ (SHARP)، توشیبا (TOSHIBA)، سامسونگ (SAMSUNG)، کانن (CANON)، برادر (BROTHER)، ریکو (RICHO) و مینولتا (MINOLTA) اشاره کرد.

  برای خرید دستگاه فتوکپی باید به سوالات: چه تعداد کپی در روز انجام دهید؟ کپی رنگی و یا سیاه سفید میخواهید؟ تک کاره و یا چند کاره؟ و برای چه هدفی خریداری می کنید؟ در صورتی که برای مصارف خانگی میخواهید بطبع حجم کاری کم دارید، بهتر است به دنبال دستگاه کپی با کیفیت و سرعت پایین باشید.در حالتی که برای مدارس، ادارت و شرکت هایی که حجم کاری آنها بالا میباشد بهتر است به دنبال دستگاهی با قابلیت کیفیت و سرعت بالا باشید.

 • اسکنر

  اسكنر وسيله ای است جهت ورود تصوير اعم از سند، عكس، نقشه، فيلم وغیره محسوب مي شود.

  اسكنرها از نظر ساختار و مصرف به انواع زير طبقه بندی مي شوند.

  اسکنرهای خانگی، اسكنرهای اسناد، اسکنرهای نقشه، اسكنرهای ليتوگرافی، اسكنرهای کتاب، اسكنرهای فيلم و اسلايد و اسكنرهای ميكرو فيلم.

 • کاغذ خردکن

  دستگاه کاغذ خردکن یا Shredder در ساده ترین شکل خود ابزارهائی هستند که با بریدن و تغییر شکل کاغذ ها مانع از بازیابی دوباره آنها می گردند در ساختار تمامی دستگاه های کاغذ خردکن و فارغ از رده قیمتی دستگاه، تیغه های چند گانه منظمی وجود دارد که بسته به نوع استفاده، امکان برش کاغذ در جهت های مختلف و با فرم های گوناگون را فراهم می آورند.
  اولین قدم در انتخاب یک خردکن مناسب به نوع کاربری افراد و نوع انتظاری که از دستگاه خود دارند باز می گردد. طیف متنوع استفاده کنندگان این وسیله از کاربران خانگی، اداری با استفاده های محدود تا کاربرد صنعتی و حرفه ای با سطوح بالای مدیریتی و امنیتی گسترده گردیده است.

 • پلاتر

  پلاتر یا رسام نوعی دستگاه چاپ است که برای چاپ تصاویر گرافیکی استفاده می شود. پلاتر می تواند هر نوع عکس با عرض زیاد جهت ساخت تابلو یا نقشه های صنعتی و انواع شكل ها را چاپ کند و یا به سادگی با رسم نقطه های منفرد پر شمار گرافیك های پیكسلی خوبی ارائه دهد. به همین دلیل است که به آسانی می تواند ترسیم های بزرگی را به تصویر بکشد.

  چاپگرهای معمولی حداکثر می توانند تا سایز A3 چاپ کنند. پلاتر یک دستگاه خروجی رایانه ای است که به طور معمول برای چاپ تصاویر، نقشه و نمودار در ابعاد بزرگ کاربرد دارد . به دلیل توانایی رسام خط، دایره و سایر اشکال، به‌ طور معمول برای تهیه ترسیم‌های فنی و معماری و نیز سایر تصویرهای بُرداری بکار می‌رود. به همین دلیل برای تولید خروجی های بزرگ از پلاتر ها استفاده می شود. پلاتر برای تهیه متن مناسب نیست.

  پلاترها به دسته های پلاتر جوهرافشان، قلمی، الکترواستاتیکی (لیزری)، عریض و عرض کم.

در هر صفحه
نمایش 1 - 12 از 240 آیتم
نمایش 1 - 12 از 240 آیتم